Έκανε το καθήκον της η Αχαϊκή, άνετα 4-0 τον Αετό Π. (πλούσιο φωτορεπορτάζ)

Η νίκη ήταν μονόδρομος για την Αχαϊκή στο σημερινό ματς με αντίπαλο τον Αετό Π. Όμως η Θύελλα νίκησε ξανά οπότε έμεινε αυτή η διαφορά των δύο πόντων ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Το σημερινό ματς για την Αχαγιώτικη ομάδα του Αλέξη Γαβριλόπουλου κρίθηκε μέσα σε έξι λεπτά στο πρώτο ημίχρονο και εκεί τελείωσε. Από το 20′ έως το 26′ το σκορ έγινε 3-0 μετατρέποντας σε τυπική διαδικασία το υπόλοιπο του ματς.

Το 1-0 στο 20′ με φοβερό μακρινό σουτ του μεγάλου σημερινού πρωταγωνιστή Νίκου Σουρανή.

Στο 23′ σέντρα ο Παρασκευόπουλος και ο Σουρανής με κοντινό σουτ το 2-0.

Στο 26′ από ενέργεια του Μωραΐτη ο Ανδρεόπουλος σε κενό τέρμα το 3-0.

Στην επανάληψη όπως ήταν λογικό το ματς ατόνισε, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν άλλο ένα γκολ στο 82′ όταν στο σουτ του Σουρανή χτύπησε η μπάλλα στον Ασκούνη και κατέληξε στα δίχτυα.

Εύκολο το έργο του ρέφερι Σαφαρίκα (Βασιλόπουλος- Γεωργακόπουλος).

Αχαϊκή: Κανελλόπουλος (69′ Πάγκαλος), Ζέλος, Πετρόπουλος, Σαλαμαλίκης, Μωραΐτης (58′ Κωστόπουλος), Παρασκευόπουλος, Γερασιμόπουλος, Σουρανής, Αθανασόπουλος, Ανδρεόπουλος (80′ Μικελάτος), Γραμματικόπουλος.

Αετός Π.: Καλιακμάνης, Ασκούνης, Μπακάλης, Μαρκόπουλος, Λαζανάς, Καρακάσης, Κριμπάς, Σπηλιωτόπουλος (68′ Τζίμας), Πανόπουλος, Λυμπέρης, Μπακάλης.

Προβολή: 1...59 από τις 59 εικόνες της συλλογής