Έχασε ευκαιρίες στην επανάληψη αλλά έμεινε στο 1-1 ο Διαγόρας με Διαβολίτσι (φωτο-βίντεο)

Βάση της εικόνας του σημερινού αγώνα στα Βραχνέικα ο Διαγόρας σίγουρα με την εμφάνιση του Β’ ημιχρόνου δικαιούτο να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Έμεινε όμως στο 1-1 με το πολύ καλό Διαβολίτσι, στο πρώτο από τα τρία σερί εντός έδρας ματς που έχει να δώσει η ομάδα των Βραχνεΐκων.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και ειδικά στο πρώτο ημίωρο.

Προηγήθηκαν 0-1 με γκολ του Μουλιάτου στο 20′, με τον Διαγόρα να ισορροπεί στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο.

Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε άρδην αφού οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι πίεσαν και έχασαν αρκετές καλές ευκαιρίες.

Στη μια και μοναδική ευκαιρία στο 78′ πάντως το Διαβολίτσι λίγο έλειψε να πετύχει το 0-2 σε τετ α τετ του Πάγια που έσωσε εντυπωσιακά ο Μπαρδάκης.

Έτσι φτάνουμε στο 85′ όπου ο Σκεπετάρης με μακρινό σουτ (και αφού η μπάλα αιφνιδίασε το γκολκίπερ) έγινε το 1-1.

Πάντως, ο Διαγόρας είχε πολύ καλές στιγμές με τον Αποστολόπουλο στο 39′ τον ίδιο στο 45′, μεγάλη διπλή ευκαιρία στο 65′ με Καραμπούλα και Γεωργαντόπουλο, στο 89′ με Σταθόπουλο και στο 92′ με Γεωργαντόπουλο.

Σφύριξε ο Τσάκαλης από την Ηλεία (Καραμέρος – Λιάπης).

Πολύ κρύο στα Βραχνέικα και λίγος κόσμος περί τα 100 άτομα.

Οι συνθέσεις:

Διαγόρας Βραχνεΐκων:Μπαρδάκης, Σταυρόπουλος (53′ Σταθόπουλος), Δημόπουλος, Σιδέρης, Αγκαραϊ (46′ Καπετανάκης), Ν.Βλασόπουλος (63′ Σπανός), Θ.Βλασόπουλος (25′ Σκεπετάρης), Αποστολόπουλος, Αλεξανδρής, Γεωργαντόπουλος, Καλλιτσουνάκης (53′ Καραμπούλας).

Διαβολίτσι: Μερκούρι, Κρεμμύδας, Βελλής, Μπαλόπουλος, Καντούτσης, Στραβάκος, Πάγια, Θώδης, Μουλιάτος (77′ Γκελγκέρια), Τσιγαρίδας, Ηλιόπουλος (94′ Τσουκαλάς).

Γ’ Εθνική: Άνετο διπλό Παναχαϊκής στην Άρτα, ισοπαλία για Διαγόρα