Έχασε ένα σωρό ευκαιρίες, νίκησε με 1-0 ο Διαγόρας την Αναγέννηση Άρτας (φωτό-βίντεο-συνεντεύξεις)

Η νίκη ήταν το μοναδικό ζητούμενο για τον Διαγόρα στο σημερινό εντός έδρας αγώνα με την υποβιβασμένη Αναγέννηση Άρτας.

Οι γηπεδούχοι παρατάχτηκαν με πάρα πολλά προβλήματα, αφού αρκετοί παίκτες ήταν με ίωση και άλλοι έπαιξαν με υψηλό πυρετό.

Τέλος καλό όλα καλά και η νίκη είναι αυτό που μετράει αν και βάση ευκαιριών ο Διαγόρας δικαιούτο ένα με δύο γκολ ακόμα

Οι Αρτινοί πάλεψαν το παιχνίδι, δεν… ήρθαν για τουρισμό στα Βραχνέικα και στα τελευταία λεπτά καρδιοχτύπησαν τους Βραχνιώτες.

Το… χρυσό όπως αποδείχτηκε γκολ σημείωσε με συρτό σουτ ο Σίδερης στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γεωργαντόπουλου.

Η ομάδα του Αλέξη Σπηλιόπουλου έχασε πολλές ευκαιρίες για γκολ με πιο τρανταχτές αυτές του Αλεξανδρή στο 17′, του Βλασόπουλου στο 22′, του Καπετανάκη στο 33′, του Αλεξανδρή στο 46′, και του Σπανού στο 65′, ενώ η Αναγέννηση απείλησε με τον Δημητρέλο στο 34′.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Βασίλη Τσακάλη από την Ηλεία (Λιάπης-Κόρδας)

Διαγόρας Βραχνεΐκων: Μπαμπούνης, Σταθόπουλος, Δημόπουλος, Σίδερης, Καπετανάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Βλασοπούλος, Αποστολόπουλος (78′ Θωμάς), Αλεξανδρής, Γεωργαντόπουλος, (88′ Σκούτας), Αλεξανδρής (70′ Παπαδόπουλος).

Αναγέννηση Αρτας: Μπαλαούρας, Μπόκος, Κωστάκης, Τσιλιγιάνης, Κράμπης, Γούλας, Αρτέμης (71′ Μιχάλης), Μανιώτης, Δημητρέλος, Παπαδόπουλος (83′ Μυσιούδης), Μπότσαρης.

Γ’ Εθνική: Ισοπαλία στο Αίγιο, σημαντικό τρίποντο για Διαγόρα, σε περιπέτειες ο Αίας Γαστούνης

Μπορείτε να δείτε τις συνεντεύξεις των δύο τεχνικών εδώ.