Έχασε δύο πέναλτι και ευκαιρία για μεγάλη νίκη ο ΠΑΟ Βάρδας στο 0-0 με Κόρινθο (βίντεο-φωτό-συνεντεύξεις)

Συν το ότι ο ΠΑΟ Βάρδας έπαιζε με παίκτη παραπάνω από το 60′.

Κ όμως δεν μπόρεσε να κερδίσει μένοντας στη λευκή ισοπαλία με την πρωτοπόρο ομάδα του ομίλου.

Στο 40′ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, το εκτέλεσε ο Κούστα αλλά ο γκολκίπερ Διασσινός απέκρουσε.

Ο διαιτητής Τριανταφύλλου από την Αργολίδα διέταξε επανάληψη αφού κουνήθηκε ο τερματοφύλακας.

Αυτή τη φορά το δεύτερο σερί πέναλτι το εκτέλεσε ο Νιφορόπουλος αλλά και παλιό Διασσινός είπε όχι.

Στην επανάληψη στο 60′ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Καλούση με δεύτερη κίτρινη κάρτα. κάτι όμως το οποίο δεν εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι.

Είχαν μια πολύ καλή στιγμή στο τέλος με τον Κόκκα αλλά το ματς έμεινε στη λευκή ισοπαλία.

Απώλεια σίγουρα για τη Βάρδα ήταν ο τραυματισμός του Μικελάτου μόλις στο 10′ ο οποίος και αντικαταστάθηκε.

Σφύριξε ο Τριανταφύλλου από την Αργολίδα.

Πολύ κρύο και βροχή στη Βάρδα (στο ματς βρέθηκαν και καμιά πενηντάρα Κορίνθιοι)

ΠΑΟ Βάρδας: Τσεκούρας, Λιόσης, Παπασπηλιόπουλος, Κοτσώνης, Νιφορόπουλος, Κούστα, Σπανός, Μικελάτος (10′ λ.τ Μαστραντωνάκης), Διονυσόπουλος, Πλαστουργός, Θεοφάνης.

Κόρινθος: Διασσινός, Παπαχρήστος, Καλούσης, Αργυρόπουλος, Μερκούρη, Χαλάτσης, Γκουντρουμπής (69′ Ζειμπέκης), Λάλκοβιτς (57′ Ροχάνο), Παπουλής, Δερμιτζάκης, Πατελάκης (46′ Ζαχαράκης).

Γ’ Εθνική: Νίκη στο τέλος για Παναιγιάλειο, έχασε χρυσή ευκαιρία ο ΠΑΟ Βάρδας