Α’ Ε.Π.Σ.Α Λέων Αλισσού – Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 0-3 (φωτό)

Ο Αλισσός έχανε τις ευκαιρίες αλλά ο Κεραυνός πετύχαινε τα γκόλ φεύγοντας με μεγάλη νίκη με σκόρ 3-0 μέσα στον Αλισσό. Αποτέλεσμα το οποίο διατήρησε τον Κεραυνό στον ένα βαθμό διαφορά απο τον πρωτοπόρο Διαγόρα (κέρδισε 1-0 τον Ατρόμητο).

Από την άλλη πλευρά, ο Αλισσός έχει τους ίδιους βαθμούς με τον Απόλλων Εγλυκάδας (έχασε 2-0 στα Σαγέϊκα) και η μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού θα διατηρηθεί ίσως και μέχρι το φινάλε του πρωταθλήματος.

Με την έναρξη του αγώνα στον Αλισσό ο Λέων έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Μπενέτο που δεν μπόρεσε να νικήσει τον Χάχαλη. Καλή ευκαιρία και λίγο αργότερα με τον Δρούσκα για τους γηπεδούχους, με το 0-0 να παραμένει μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Μπενέτο, και όπως γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις η μπάλλα τιμωρεί. Έτσι στο 55′ ο έμπειρος Μπουλούμπασης με σούτ απο τα πλάγια έκανε το 0-1 και ο Αλισσός έπεσε ψυχολογικά.

Στο 83′ ο Μπερτσιάς πέτυχε το 0-2 και το τελικό 0-3 ο Τσιάτο στο 88′.