Διπλό στα Νιφορέικα για Αχαιό 1-2 με τη υπογραφή Γραμματικοπούλου (φωτό)

Ένα σπουδαίο διπλό πανηγύρισε το μεσημέρι ο Αχαιός Σαραβαλίου μέσα στα Νιφορεϊκα με 1-2 κόντρα στη Δόξα.

Και μάλιστα με ανατροπή αφού η Δόξα προηγήθηκε στο σκορ 1-0 μόλις στο 13′ με σκόρερ το Παππά μετά από τραγικό λάθος στην άμυνα των φιλοξενούμενων.

Όμως οι φιλοξενούμενοι του Πέτρου Χρηστίδη έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Νίκο Γραμματικόπουλο γύρισαν το ματς και πανηγύρισαν τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς.

Ο έμπειρος μεσοεπιθετικός πέτυχε δύο πανέμορφα γκολ.

Στο 28′ ισοφάρισε σε 1-1 και λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης στο 48′ με μια φωτοβολίδα έγραψε το 1-2.

Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με το Κυριακόπουλο λίγο αργότερα αλλά δεν μπόρεσαν έστω να πάρουν τον ένα βαθμό.

Αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις ο Κουφός για τον Αχαιό λόγω διπλικτισμού με το γκολκίπερ των γηπεδούχων Πετρόπουλο.

Σφύριξε ο Πετρόπουλος (Σπυρόπουλος- Γαλάνης)

Οι συνθέσεις:

Δόξα Νιφορεΐκων:Πετρόπουλος, Γεωργίου, Ανδρικόπουλος, Νταλάπας, Τογατζής, Καραμαλίκης, Βρύνιας, Παπάς, Καρελάς, Σουρανής, Βλασσόπουλος.

Αχαιός Σαραβαλίου: Μπακάλης, Ιωάννου, Τσιούλος, Έξαρχος, Κοτσιάς, Μαντάς, Κογιός, Νάτσης, Μούτσα, Γραμματικόπουλος, Σωτηρόπουλος.

Προβολή: 1...58 από τις 58 εικόνες της συλλογής

class=”aligncenter size-large wp-image-44270″ src=”https://thematch.gr/uploads/1/DSCN1999.jpg” alt=”” width=”625″ height=”469″ />