Δικαιη νίκη ο Πανμοβριακός με 1-0 την Αμαλιάδα (φωτό-βίντεο-συνεντεύξεις)

Τη δεύτερη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο νεοφώτιστος Πανμοβριακός Ριόλου στην Κάτω Αχαγιά με 1-0 κόντρα στον Αστέρα Αμαλιάδας και πέρασε πάνω από τη γραμμή του υποβιβασμού.

Δίκαιο το αποτέλεσμα αφού εκτός από το γκολ ο Πανμοβριακός είχε χαμένο πέναλτι και δοκάρι.

Το γκολ ήρθε στις καθυστερήσεις του Α’ ημιχρόνου με αυτογκόλ όταν έβγαλε τη σέντρα ο Π.Νιφορόπουλος και ο Κυρίαζος στη προσπάθεια του να διώξει έστειλε τη μπαλα την έστειλε στο βάθος της εστίας του  Χρήστου.

Στο 75′ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι όταν ανετράπη ο Καλογερόπουλος από το Σιούλα αλλά ο Αποστολόπουλος που το εκτέλεσε νικήθηκε από τον Χρήστου.

Η ομάδα του Σπυρόπουλου είχε και δοκάρι στο 53′ σε κεφαλιά του Χριστόπουλου.

Και πολλές χαμένες ευκαιρίες με Χριστόπουλο στο 14, Παναγάκη στο 16′, Π.Νιφορόπουλο στο 20′, Χριστόπουλο στο 30′, Παναγάκη στο 41′, και Καλογερόπουλο στο 66.

Οι φιλοξενούμενοι του Θοδωρή Γκάτζιου είχαν καλές στιγμές με το Μανωλιά στο 36′ (μακράν ο καλύτερος της Αμαλιάδας), Λουίς 82′ και Ζουλούμη 89′.

Περίπου 150 φίλαθλοι είδαν το ματς κάτω από κακές καιρικές συνθήκες σε ένα πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο από τη συνεχόμενη βροχή.

Άριστη η διαιτησία του Παναγιώτη Κακριδή από Κορινθία (Σπηλιώτης- Θεοδωρακόπουλος)

Πανμοβριακός Ριόλου: Καραμανλής, Κάτσενος, Λιάκος, Σπανός, Π.Νιφορόπουλος, Κοκκίνης, Γρ.Νιφορόπουλος (72′ Παλιάτσας), Παναγάκης (87′ Σουρανής), Χριστόπουλος (83′ Καλογερόπουλος), Πυρρής (92′ Γραμματικόπουλος).

Αστέρας Αμαλιάδας: Χρήστου, Σιούλας, Μωραΐτης, Κυριάζος, Αφράτης, Σκόδρας, Μανωλιάς (78′ Ζωγάκης), Καραγιάννης (61′ Ντάβαρης), Λουίς, Καραγκούνης, Μουρούτης (55′ Ζουλού μης).

Προβολή: 1...36 από τις 36 εικόνες της συλλογής