Χιτσκοκικό φινάλε των μπαράζ στη Κεφαλονιά. Πρωταθλητής και στη Γ’ Εθνική ο Α.Ο. Πρόννοι στο…95′

Απίστευτη εξέλιξη είχαν τα μπαράζ για την ανάδειξη του πρωταθλητή στη Κεφαλονιά αφού χθες στη τελευταία αγωνιστική στο γήπεδο του Αγίου Αντωνίου στο Ληξούρι ο Παλληξουριακός υποδέχονταν τον Α.Ο.Πρόννοι.

Οι γηπεδούχοι του Σπύρου Παπαδάτου έπαιζαν για δύο αποτελέσματα, νίκη η ισοπαλία ενώ οι Πρόννοι μόνο με το διπλό έπαιρναν την άνοδο.

Οι Ληξουριώτες είχαν σωρεία χαμένων ευκαιριών και το πλήρωσαν στο τέλος αφού η μπάλα όταν δε βάζεις γκολ συνήθως σε τιμωρεί.

Έτσι λοιπόν στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Στάβερης εκτέλεσε κόρνερ και ο Κώστας Ζαρνακούπης εκμεταλλεύτηκε τη σύνδεση στην άμυνα και με σουτ νίκησε το γκολκίπερ Σκαματζούρα για το 0-1, ένα χρυσό, ιστορικό γκολ για την ομάδα των Πρόννων.

Οι γηπεδούχοι κυριολεκτικά αυτοκτόνησαν.

Έχασαν πολλές ευκαιρίες με Ηλ.Αντωνάτο και Κ.Αντωνάτο και στο τέλος δε πήραν ούτε το Χ που και αυτό τους βόλευε.

Αξίζει επίσης να σημειωθεί κάτι πραγματικά εντυπωσιακό.

Ο Παλληξουριακός ήταν αήττητος όλη τη χρονιά σε πρωτάθλημα και στα μπαράζ και με τη πρώτη του φετινή ήττα χθες έχασε και το πρωτάθλημα και την άνοδο στη Γ’ Εθνική.