Απίστευτη γκέλα ΠΑΟ Βάρδας το 1-1 με Παναργειακό των… 9 παικτών

Δύο υπερπολύτιμους βαθμούς πέταξε στα σκουπίδια ο ΠΑΟ Βάρδας σήμερα στην έδρα του κόντρα με τον νεανικό και ουραγό Παναργειακό.

Οι Αγρίτες είχαν δύο αποβολές στο τελευταίο πεντάλεπτο του Α’ ημιχρόνου και έπαιξαν σε όλη την επανάληψη με δύο παίκτες λιγότερους.

Κι όμως… κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 81′ παίρνοντας έναν ανέλπιστο βαθμό.

Σίγουρα μεγάλη αποτυχία αυτό το αποτέλεσμα- σοκ για τη Βάρδα που επαναπαύτηκε στην επανάληψη και το πλήρωσε.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 11′ με καφαλιά του Νικολόπουλου μετά το κόρνερ του Χριστόπουλου.

Στο 43′ αποβλήθηκε ο Εμένα του Παναργειακού για επικίνδυνο παίξιμο ενώ δύο λεπτά αργότερα για τον ίδιο λόγο αντίκρισε τη κόκκινη και ο Φλεβάρης.

Κ όμως ενώ η λογική λέει ( και όλοι αυτό θα περίμεναν) στην επανάληψη ο ΠΑΟ Βάρδας να διευρύνει την έκταση του σκορ, κάτι τέτοιο ποτέ δεν έγινε.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν σαν υπνωτισμένοι και σχεδόν σίγουροι για τη νίκη απέναντι στον Παναργειακό των 9 παικτών και το πλήρωσαν ακριβά στο 81′ με τον Τσιρλίδη να γράφει σε έξαλλους πανηγυρισμούς το τελικό 1-1 που σίγουρα αποτελεί τεράστια επιτυχία του Παναργειακού και ίσως την..γκέλα της χρονιάς για τη Βάρδα.