Ανώτερη η Θύελλα Ραφήνας πέρασε άνετα με 0-3 από τη Βάρδα (βίντεο-φωτό)

Κάτι η κούραση από τα συνεχόμενα ματς Τετάρτη – Κυριακή, κάτι οι απουσίες, συν η πολύ καλή απόδοση σήμερα της Θύελλας Ραφήνας, έφεραν αυτό το 0-3 για την ομάδα του Νίκου Μεσολόγγη.

Πέρα για πέρα δίκαιη η νίκη των φιλοξενούμενων που πραγματικά έπιασαν υψηλά στάνταρ απόδοσης.

Πολλοί αναρωτήθηκαν πως αυτή η ομάδα είχε δύο ήττες και μία ισοπαλία, αλλά σίγουρα σήμερα πήρε ένα τρίποντο (το πρώτο φετινό) δίκαια πέρα για πέρα.

Η Βάρδα δέχτηκε το 0-1 σε πολύ κακό χρονικά σημείο, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου με τον Χίσο που έπιασε ένα πολύ ωραίο σουτ.

Και στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι σκόραραν νωρίς κόβοντας τα πόδια των γηπεδούχων με σκόρερ το Ψυχογιό στο 50′.

Ήταν πολύ δύσκολο στη συνέχεια για την ομάδα του Φωτόπουλου να αντιδράσει αφού δεν υπήρχαν και τα ψυχικά αποθέματα.

Και αφού η Ραφήνα έχασε ευκαιρίες στο 55′ σε φάουλ του Γκούμα, στο 67′ με τον Γούλα, στο 62′ με τον Κωτσάκη, και στο 77′ πάλι με τον Κωτσάκη, ήρθε και το 0-3 στο 87′ με το Ντολλάνι για να γράψει τον επίλογο της μεγάλης νίκης των φιλοξενούμενων.

Πλέον στη Βάρδα κοιτάνε το κρίσιμο ματς του Σαββάτου, πάλι εντός με την Ερμιονίδα όπου θα πρέπει να κερδηθεί πάση θυσία.

Ζέστη και σήμερα στη Βάρδα σ ένα ματς που είδαν περί τα 300 άτομα.

Σφύριξε ο Νεόφυτος Αντωνιάδης από Κεφαλονιά (Κομκοτός – Ροκοπάνος).

ΠΑΟ Βάρδας: Βορύλλας, Διονυσόπουλος, Θεοφάνης (59′ Τσεκούρας), Κοτσώνης, Παπαχριστόπουλος, Λιόσης, Κούστα (53′ Τρομπούκης), Μαστραντωνάκης, Πλαστουργός (77′ Δουλαβέρης), Λαθύρης, Μπίσσα.

Θύελλα Ραφήνας:Καραστεργιος, Αγγέλης, Φλώρος, Φύτρος, Ανδρικός, Ντάγκλας (60′ Σουλτανίδης), Γούλας (76′ Κοντογιάνης), Μαρτίνος, Ψυχογιός (60′ Κωτσάκης), Χίσο (84′ Ντολλάνι), Γκούμας.

Γ’ Εθνική: Δεύτερη σερί νίκη για Παναιγιάλειο, βαριά ήττα ο ΠΑΟ Βάρδας