Αίας Γαστούνης – ΠΑΟ Βάρδας θα μονομαχήσουν στον τελικό κυπέλλου Ηλείας

Μάθαμε σήμερα το απόγευμα το ζευγάρι του τελικού που θα διεκδικήσει το κύπελλο στην Ηλεία…

Και είναι οι δύο φετινοί εκπρόσωποι του νομού στη Γ’ Εθνική…

Αίας Γαστούνης εναντίον ΠΑΟ Βάρδας πιθανότατα την επόμενη Κυριακή στο γήπεδο Ανδραβίδας αν αλλάξει η έδρα του τελικού γιατί αρχικά η ένωση είχε δώσει για έδρα το Ενωσιακό στη Σπιάτζα.

Όσο αφορά τους σημερινούς επαναληπτικούς ημιτελικούς ο ΠΑΟ Βάρδας διπλασίασε τις νίκες κόντρα στη Δόξα Νέας Μανωλάδας αφού νίκησε με 4-0.

Οι «ταύροι» της Βουπρασίας σκόραραν με τους Πυρρή, Λαθύρη, Σακκελαρόπουλο, Διαμαντόπουλο.

Ο άλλος ημιτελικός ήταν συγκλονιστικός στον Πύργο.

Στο πρώτο ματς ο Αίας Γαστούνης είχε νικήσει με 2-0 τον Πανηλειακό, ενώ σήμερα οι ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν με 2-0 χάρις στα γκολ των Τζανέτου και Τσαγκάρη, και όλα έδειχναν πως ο αγώνας θα πήγαινε στην παράταση.

Όμως ο Σταθάτος στο 94′ πέτυχε το 2-1 και έδωσε την πρόκριση στον Αίαντα.

Μάλιστα ο Πανηλειακός είχε χάσει και πέναλτι με το Τζανέτο στην επανάληψη το οποίο κατέληξε στο δοκάρι…