Αδικεί τον ΠΑΟ Βάρδας το φτωχό 2-1 με Ολυμπιακό Ζαχάρως (βίντεο-συνεντεύξεις-φωτό)

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε ο ΠΑΟ Βάρδας αφού νίκησε πολύ πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ με 2-1 τον Ολυμπιακό Ζαχάρως.

Έτσι πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα μετά τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα και βλέπει αισιόδοξα τη δύσκολη συνέχεια.

Αντίθετα η Ζαχάρω θα πρέπει να κάνει μεταγραφές το Δεκέμβρη για να παλέψει για τη σωτηρία της.

Οι γηπεδούχοι του Ντίνου Σπυρόπουλου ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο ημίχρονο αφού πέτυχαν δύο γκολ και είχαν και τρία δοκάρια.

Στο 17′ σέντρα του πολύ καλού νεαρού 16 χρόνου Κώστα Κάρδαρη και ο Γάλλος Βάζ από κοντά πέτυχε το πρώτο του φετινό γκολ για το 1-0.

Στο 25′ ο Σαμπανέι είχε δοκάρι αλλά μετά από δύο λεπτά στο 27′ με εξαιρετικό σουτ έκανε το 2-0.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό στο 28′ κεφαλιά του Βάζ δοκάρι και στην επαναφορά σουτάρε άουτ.

Στο 40′ τρίτο δοκάρι για τη Βάρδα με το Σαμπανέι και στην επαναφορά έδιωξε ο Καπετανάκης.

Στην επανάληψη έπεσε ο ρυθμός με το Ντόμα και το Σαμπανεϊ να χάνουν δύο καλές ευκαιρίες στο 48′ και το 56′.

Και αφού δεν έγινε το 3-0 η το 4-0, έγινε το τελικό 2-1 στο 69′ με άπιαστο σουτ του Ρούμπου.

Πάντως παρά τη μείωση του σκορ, στα εναπομείναντα είκοσι λεπτά +5 καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι δεν απειλήθηκαν.

Αρκετά πιτσιρίκια από τη Ζαχάρω που είχαν έρθει με πούλμαν να παρακολουθήσουν το ματς και ορισμένοι μικροί από τη Βάρδα έδωσαν άλλο χρώμα στον αγώνα…ασυνήθιστο για ματς Γ’ Εθνικής…

Περίπου 200 άτομα το παρακολούθησαν με άριστη τη διαιτησία του Χρονά από Αχαΐα (Σωτηρόπουλος- Ζούλης).

ΠΑΟ Βάρδας: Λαδάς, Λιόσης, Χριστόπουλος, Νικολόπουλος (63′ Παναγάκης), Σιδέρης, Ρουγκάλας, Αγουρίδης, Ντόνατς, Βάζ (91′ Μακρής), Σαμπανέι, Κάρδαρης (73′ Τσούλης)

Ολυμπιακός Ζαχάρως: Καπετανάκης, Γκούσκος, Χριστόπουλος, Κατελούζος, Καπλάνης, Καλατζής, Κανάνι, Καλοκύρης, Ρούμπος, Παναγόπουλος, Σκοζάι.

Μετά το τέλος το παιχνιδιού μιλάνε στη κάμερα του thematch.gr οι προπονητές των δύο ομάδων Άρης Ρουμελιώτης, Ντίνος Σπυρόπουλος καθώς και οι ποδοσφαιριστές Ρούμπος, Σαμπανεϊ.

Οι συνεντεύξεις θα είναι διαθέσιμες αργότερα.

Προβολή: 1...46 από τις 46 εικόνες της συλλογής