Άχρωμη και χωρίς ψυχή η Παναχαϊκή, ήττα με 2-0 από Α.Ε.Καραϊσκάκη (φάσεις)

Άλλη μια μέτρια εμφάνιση που συνοδεύτηκε από ήττα για την Παναχαϊκή το μεσημέρι της Δευτέρας στη… λασπομαχία της Άρτας.

Οι κοκκινόμαυροι χωρίς ψυχή και πάθος γνώρισαν νέα ήττα από το Καραϊσκάκη αυτή τη φορά και το όνειρο της εξάδας δείχνει να απομακρύνεται για τα καλά. Πολλή βροχή και βαρύς ο αγωνιστικός χώρος στο Ά ημίχρονο όπου η Παναχαϊκή προσπάθησε χάνοντας μάλιστα καλή ευκαιρία στο 37′ όταν το φάουλ του Φροξυλιά σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό οι Αρτινοί άνοιξαν το σκορ με φοβερό μακρινό σουτ του Μέτσε (δοκάρι και στα δίχτυα του Ατανάσκοβιτς).

Στην επανάληψη η Παναχαϊκή δεν απείλησε και δέχτηκε και το 2-0 σε μια αντεπίθεση με γκολ ενος πρώην κοκκινόμαυρου του Λεωνίδα Κυβελίδη ο οποίος προς τιμή του δεν το πανηγύρισε..

Στο άλλο σημερινό ματς άνετα ο Λεβαδειακός νίκησε στη Κέρκυρα την..υπό διάλυση ομάδα με 0-4.

Α.Ε. Καραϊσκάκης (Πετράκης): Μέλκας, Παπανίκου, Καψάλης, Καπίας, Βλάχος, Μασούρας, Μέτσε (90′ Γιαννιώτης), Ψιάνος, Κυβελίδης, Χατζηστραβός (77′ Χατζηδίμπας), Τσούτσης (89′ Αλμπάνης).

Παναχαϊκής (Μακρίδης): Ατανάκοβιτς, Τσελεπίδης, Κοτσώνης, Σταμόπουλος, Κυνηγόπουλος (63′ Θεολόγου), Ιντζόγλου, Φροξυλιάς (68′ Μαυριάς), Ανάκογλου, Σιατραβάνης, Ανάκογλου (46′ Παπατόλιος), Μωραϊτης, Μυτίδης.