Αχαϊκή – Αχαιός Σαραβαλίου 3-0 (φωτορεπορτάζ+βίντεο)

Από το πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Αχαϊκής είχε εξασφαλίσει τη νίκη κόντρα στον Αχαιό Σαραβαλίου.

Η αν προτιμάτε στα πρώτα 35 λεπτά.

Διάστημα το οποίο οι κιτρινόμαυροι πέτυχαν και τα τρία γκολ αποδίδοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο.

Όπως ήταν φυσικό στην επανάληψη δεν μπορούσε να αλλάξει κάτι αφού και οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν τα ψυχικά αποθέματα να αντιδράσουν.

Έτσι τα «καναρίνια» έκαναν το τρία στα τρία στο πρωτάθλημα έχοντας πολύ θετικό ξεκίνημα εν όψει και των πιο δύσκολων ματς που έρχονται.

Μόλις στο 5′ σε χέρι που έγινε στη μεγάλη περιοχή καταλογίστηκε πέναλτι υπέρ της Αχαϊκής.

Το εκτέλεσε ο Καζαντζής, απέκρουσε ο τερματοφύλακας Μπακάλης αλλά η μπάλα έφτασε και πάλι στο Καζαντζή ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ άνοιξε το σκορ.

Στο 24′ με εξαιρετικό σουτ του νεαρού Πλέγα από τα πλάγια έγινε το 2-0, ενώ στο 35′ με κοντινό σουτ ο Μπαλασόπουλος διαμόρφωσε τον τελικό 3-0.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Φωκά (Χριστόπουλος – Σταθοπούλου)

Συνθέσεις

Αχαϊκή:Κουτρούμπας, Πλέγας, Μαρκεζίνης, Κόκκινος, Κλήσης, Βαλογιάννης, Κσνελλόπουλος, Ντόμας, Μπσλασόπουλος, Καλογερόπουλος. Καζαντζής.

Αχαιός Σαραβαλίου: Μπακάλης, Γιανέλλος, Μπακατσέλος, Ρίλντι, Καπερώνης, Μαντάς, Γ.Γραμματικόπουλος, Νάτσης, Κλουκινιώτης, Ν.Γραμματικόπουλος, Σωτηρόπουλος.

Α’ Ε.Π.Σ.Α: Πήρε το ντέρμπι με ανατροπή ο Ατρόμητος, συνέχισαν με νίκες Αχαϊκή και Πανμοβριακός