Α’ Ε.Π.Σ.Α: Πλούσιο φωτορεπορτάζ: Λιμνοχώρι – Πανμοβριακός Ριόλου 0-1

Σε ένα παιχνίδι πραγματικό ντέρμπι της Δυτικής Αχαΐας με δυνατές μονομαχίες, νεύρα σε κάποια σημεία του ματς και… φτωχό σε θέαμα ο Πανμοβριακός πήρε ένα υπερπολύτιμο διπλό στο Λιμνοχώρι με 0-1.

Όλα κρίθηκαν στο 41′ σε ένα κόρνερ που κέρδισε η ομάδα του Λαγού το οποίο εκτέλεσε ο Νιφορόπουλος και ο Κοκκίνης με κεφαλιά νίκησε το Τακόπουλο και διαμόρφωσε τον τελικό 0-1.

Μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού οι καλές φάσεις, με τους φιλοξενούμενους να πατάνε καλύτερα στο Α ημίχρονο ενώ στην επανάληψη δε παίχτηκε ποδόσφαιρο αξιώσεων.

Σφύριξε ο Οικονόμου (δεν απέφυγε τα λάθη).

Οι συνθέσεις:

Λιμνοχώρι: Τακόπουλος, Παρασκευόπουλος (68′ Μπαντούνας), Παρασκευόπουλος, Χρυσανθόπουλος, Αγγελόπουλος (76′ Λιάκος), Τζίμας, Δριβήλας, Νιφόρας (68′ Καφούσιας), Μαρκόπουλος, Χρυσανθόπουλος, Καραλής.

Πανμοβριακός Ριόλου:Π.Κυριακόπουλος, Λιάκος, Δ.Κυριακόπουλος, Μπουρδέκας, Κοκκίνης, Βαλογιάννης, Παναγιωτόπουλος (85′ Ρουμπάτος), Παναγόπουλος, Δημητρακόπουλος (70′ Καλογερόπουλος), Νιφορόπουλος, Παπαδάτος (70′ Καζατζής).