Α’ Ε Π.Σ.Α: Πλούσιο φωτορεπορτάζ Εθνικός Πατρών – Αιγείρα-Ακράτα 4-0

• Like/Follow στη σελίδα μας στο Facebook.
  • Εγγραφείτε στο κανάλι μας στο Youtube.
  • Εγγραφείτε στις ενημερώσεις μέσω email (1 email/ημέρα):

Μπορεί η Αιγείρα / Ακράτα να ήθελε τη νίκη η υπό προϋποθέσεις ακόμα και την ισοπαλία για να πάει στα μπαράζ ανόδου, ο Εθνικός Πατρών όμως μόνο αδιάφορος δεν παρουσιάστηκε.

Η ομάδα του Λεωνίδα Κυβελίδη ότι αποτέλεσμα και αν έφερνε θα αγωνίζονταν στα play-out.

Δε χαρίστηκε στην Αιγείρα-Ακράτα πετυχαίνοντας μια ευρεία νίκη με 4-0, αποτέλεσμα που σίγουρα λίγοι περίμεναν.

Στο 32′ μετά από μπαλιά του Νικολόπουλου ο Γιάννη με κοντινό σουτ άνοιξε το σκορ.

Με τη λήξη του ημιχρόνου στο 45′ ο έμπειρος Ανδρέας Χούσα είδε εκτός εστίας το γκολκίπερ Ντόι, και με μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ πέτυχε το 2-0.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έχασαν δύο μεγάλες ευκαιρίες να μειώσουν και να ξαναμπούν στο ματς με τους Κουτρόπουλο και Ροδοπούλου.

Κ όπως γίνεται σ αυτές τις περιπτώσεις αντί να γίνει το 2-1 έγινε και το 3-0 και κάπου εκεί τελείωσε ουσιαστικά το ματς.

Σκόρερ και πάλι ο Γιάννη στο 57′ με σουτ στο οριζόντιο δοκάρι και στο σκάσιμο της μπάλας πέρασε τη γραμμή του τερματος…

Τον τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 75′ με τον Χριστοδουλόπουλο.

Σφύριξε ο Γιώργος Παπαδόπουλος (πολύ καλή η διαιτησία του).

Με βοηθούς Αβραμοπούλου και Παλούμπη.

Εθνικός Πατρών: Καλιακμάνης, Ζησιμόπουλος, Βγενόπουλος, Λαζανάς, Νίκας, Χούσα, Σωτηρόπουλος, Χριστοδουλόπουλος, Γιάννη, Τσίτσαρης, Νικολόπουλος.

Αιγείρα-Ακράτα: Ντόι, Ταρνάρης, Οικονόμου, Μαγγίνας, Καραχάλιος, Μαχαίρας, Κυρίκος, Τσεκούρας, Μητρόπουλος, Κουτρόπουλος, Ροδόπουλος.

Προβολή: 1...69 από τις 69 εικόνες της συλλογής