Α’ Ε.Π.Σ.Α (Μπαράζ ανόδου): Πανμοβριακός Ριόλου – Θύελλα Π. 3-1 (βίντεο-συνεντεύξεις-φωτό)

Με το ενάμιση πόδι στη Γ’ Εθνική για πρώτη φορά στην ιστορία του βρίσκεται ο Πανμοβριακός μετά τη δίκαιη νίκη του στο Ριόλο με 3-1 κόντρα στη Θύελλα Πατρών. Πλέον οι κοκκινόμαυροι του Ντίνου Σπυρόπουλου με μια νίκη στους εναπομείναντες δύο αγώνες παίρνουν την άνοδο και μαθηματικά.

Το ματς το οποίο παρακολούθησαν πάνω από 500 φίλαθλοι κρίθηκε ουσιαστικά στο Α’ ημίχρονο όπου οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι,προηγήθηκαν με 2-0 και θα μπορούσαν να πετύχουν άλλα τόσα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο νεαρός 19 χρόνος Ηλίας Κουλούρης τον οποίο προτίμησε ο Σπυρόπουλος στη βασική ενδεκάδα έναντι του έμπειρου Παπουτσή, και αυτός δικαίωσε τον προπονητή του. Άνοιξε το σκορ με υπέροχο σουτ στο 18′ και πέτυχε το 2-0 στο 34′ μέσα σε αποθέωση. Ευκαιρίες χάθηκαν στο 25 και 28′ με Κουλούρη, και στο 31′ με Νιφορόπουλο.

Η Θύελλα ήταν ανύπαρκτη στο πρώτο μέρος. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα και απείλησαν στο 49′ με Λαζανά και στο 62′ με Σκιαδά. Όμως στο 71′ ο Γ. Λιάκος που είχε μπει ως αλλαγή έκανε το 3-0 και εκεί τελείωσαν όλα.

Απλά η Θύελλα μείωσε σε 3-1 στο 83′ με τον Λαζανά.

Άριστη η διαιτησία του Μακρυπόδη (Μπαλτάς- Μειντανάς).

Συνθέσεις:

Πανμοβριακός Ριόλου: Ζήγκος, Κάτσενος( 60′ Κουργιαλάς), Χριστόπουλος, Σπανός, Αντωνόπουλος, Α.Λιάκος, Παπαγεωργακόπουλος, Κουλούρης( 63′ Γ.Λιάκος),Φωτόπουλος(82′ Μπακάλης), Νιφορόπουλος (75′ Παπουτσής).

Θύελλα Πατρών: Καράγιωργας, Μαρκόπουλος, Θεοδοσόπουλος, Κούσουλας(60′ Παπαδόπουλος), Δασουράς, Παναγιωτόπουλος(60′ Σκιαδάς), Βλασόπουλος, Πανίτσας, Κουνάβης(46′ Σουρανής), Ηλιόπουλος(78′ Κούρτης), Λαζανάς.

Μετά το τέλος του ματς μίλησαν στη κάμερα του thematch.gr οι προπονητές των δύο ομάδων Ντίνος Σπυρόπουλος, Γιάννης Αλεξανδρόπουλος καθώς και ο Νίκος Γραμματικόπουλος του Πανμοβριακού.

Προβολή: 1...65 από τις 65 εικόνες της συλλογής