Α’ Ε.Π.Σ.Α: Αστέρας Τσουκαλεΐκων – Θύελλα Πατρών 1-3 (φωτό)

Μπορεί η νεοφώτιστη ομάδα των Τσουκαλεΐκων να προηγήθηκε όμως η Θύελλα ήταν πολυ καλύτερη γυρνώντας σχετικά εύκολα το ματς παίρνοντας την εκτός έδρας νίκη με 1-3.

Έτσι η ομάδα του Σάκη Πεφάνη πιστοποιώντας την εξαιρετική κατάσταση στην οποία βρίσκεται έκανε το τέσσερα στα τέσσερα και συνεχίζει να είναι στη κορυφή της βαθμολογίας.

Σε κόντρα επίθεση οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 24′ με σουτ του Σολωμού μετά τη σέντρα του Σπηλιωτόπουλου. Όμως η Θύελλα αντέδρασε άμεσα ισοφαρίζοντας με τον Πανίτσα σε 1-1.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έφεραν τούμπα το ματς. Έκαναν το 1-2 στο 57′ με το Βλασόπουλο και το 1-3 στο 75′ με το Γκοτσόπουλο με διπλή προσπάθεια. Ο ίδιος παίκτης δύο λεπτά νωρίτερα είχε και δοκάρι.