Α’ Ε.Π.Σ.Α: Αστέρας Τσουκαλεΐκων – Αχαϊκή 0-3 (φωτό)

Πραγματοποιώντας την καλύτερη φετινή της εμφάνιση η Αχαϊκή πέρασε άνετα χθες από τα Βραχνέικα αφού νίκησε με 3-0 τον Αστέρα Τσουκαλεΐκων χάνοντας και ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.

Κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες οι κιτρινόμαυροι άνοιξαν το σκορ στο 32′ με σουτ του Σουρανή.

Με τη λήξη του ημιχρόνου και μετά από τραγικό λάθος των γηπεδούχων, έκλεψε τη μπάλα ο Γερασιμόπουλος και με σουτ νίκησε τον Χρυσοβιτσάνο για το 0-2.

Στην επανάληψη ο Φραγκούλιας είχε δοκάρι στο 55′ για να έρθει στο 60′ ο Μωραΐτης και να διαμορφώσει το τελικό 0-3.

Εύκολο έργο είχε ο διαιτητής Μπλίκας (Τσούτσης- Ανδριανός) σε ένα ματς που το παρακολούθησαν περίπου 100 φίλαθλοι.

Αστέρας Τσουκαλεΐκων: Χρυσοβιτσάνος, Χριστόπουλος, Χαρακίδας, Τσούντος, Κράια ( 50′ Σπηλιωτόπουλος), Ραμαντανης, Βαζούρας, Τζώλας, Κοτσίνης, Σολωμός (75′ Παναγιωτόπουλος), Παρασκευάς (75′ Τσάφα)

Αχαϊκή: Κανελλόπουλος, Μωραΐτης, Πασπαλιάρης, Πετρόπουλος, Κατριμπούζας (65′ Κωστούρας), Αθανασόπουλος, Παρασκευόπουλος (88′ Καούρης), Γερασιμόπουλος, Φραγκούλιας, Μικελάτος (75′ Ντούβλης),Σουρανής.

Προβολή: 1...39 από τις 39 εικόνες της συλλογής