Σπουδαία νίκη Ατρομήτου με 2-1 στο ντέρμπι με Πανμοβριακό (φωτορεπορτάζ)

Δυνατό και αμφίρροπο ματς με ευκαιρίες εκατέρωθεν έγινε στο γήπεδο Ζαρουχλεΐκων στο μεγάλο ντέρμπι του Ατρομήτου με τον Πανμοβριακό Ριόλου.

Οι γηπεδούχοι του Χρήστου Καραπίτσου στις λεπτομέρειες πήραν το σπουδαίο τρίποντο ρεφάροντας και την ήττα του Α’ γύρου στο Ριόλο.

Στο 9′ ο Δημήτρης Ανδρεόπουλος με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ ενώ πριν είχε χάσει μεγάλη ευκαιρία ο Γραμματικόπουλος.

Αργότερα ο Αγγελής έχασε μεγάλη ευκαιρία για το Ριόλο αλλά στο 41′ εξιλεώθηκε αφού ήταν αυτός που ισοφάρισε σε 1-1.

Στην επανάληψη πάλι οι φιλοξενούμενοι με το Σπανό δεν τα κατάφεραν και αντί αυτού δέχτηκαν και το γκολ στο 63′ και πάλι με μεγάλο πρωταγωνιστή τον…μάγο όπως τον αποκαλούν τον Ανδρεόπουλο.

Πολύ καλή η διαιτησία του Καδδά ( Οικονόμου- Τραγουλιάς).

Ατρόμητος: Βεντουρής, Γερογιάννης, Χριστόπουλος, Αγκαράι, Γιαννόπουλος, Τσίμπιτσης, Παπαγεωργίου, Μαντάς (72′ Σδρόλιας), Ανδρεόπουλος, Γραμματικόπουλος, Κωστής.

Πανμοβριακός Ριόλου: Μπακάλης, Δελδήμος, Σοφιανός (78′ Βαγιωτής), Τζήμας, Νιφορόπουλος, Κοκκίνης, Σπανός (89′ Γκότσης), Αγγελής, Παπαγεωργακόπουλος ( 68′ Κωστούρος), Φωτόπουλος, Γκέγκα.

Προβολή: 1...64 από τις 64 εικόνες της συλλογής