Πανγυθεατικός – Ατρόμητος Πατρών 2-0 (βίντεο-φωτο)

• Like/Follow στη σελίδα μας στο Facebook.
  • Εγγραφείτε στο κανάλι μας στο Youtube.
  • Εγγραφείτε στις ενημερώσεις μέσω email (1 email/ημέρα):

Το thematch gr βρέθηκε χθες στο νέο Δημοτικό στάδιο του Γυθείου για την κάλυψη του σημαντικού αυτού αγώνα μπαράζ.

Εκτός διεκδίκησης της ανόδου έμεινε ο Ατρόμητος Πατρών αφού ηττήθηκε χθες στο Γύθειο με 2-0 από τον Πανγυθεατικό.

Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα σε ισάριθμους αγώνες για την ομάδα του Σάκη Πεφάνη.

Αντίθετα ο Πανγυθεατικός είναι πολύ κοντά στην άνοδο κάτι που μπορεί να γίνει και μαθηματικά αν νικήσει την Κυριακή στο Γύθειο το Παναρκαδικό…

Οι γηπεδούχοι ήταν εμφανώς καλύτεροι στο Α’ ημίχρονο και άνοιξαν το σκορ με κοντινό σουτ του Σαμπατάκου στο 13′.

Στο 20′ τραγικό λάθος στην άμυνα του Ατρομήτου με τον Παπασπυριδάκο να γράφει το 2-0.

Για ένα ακόμα ματς ο Ατρόμητος πλήρωσε τα τραγικά λάθη που έκανε στα μετόπισθεν κάτι που είχε γίνει και στους Γαργαλιάνους με το Μιλτιάδη.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι στο 76′ με το Σαμπατάκο.

Η μοναδική μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο ήταν στο 74′ όταν κεφαλιά εξ επαφής του Νικολακόπουλου έδιωξε ο γκολκίπερ Καβαλιώτης.

Οι δύο ομάδες τελείωσαν το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Αποστολοπούλου στο 86′ και του Γιαννοπούλου στο 88′.

Λίγος ο κόσμος στο πολύ όμορφο στάδιο του Γυθείου περί τα 200 άτομα.

Σφύριξε ο Δρούζας από την Αργολίδα από τον οποίο ο Ατρόμητος έχει παράπονα για τα σφυρίγματα του στην επανάληψη.

Πανγυθεατικός: Καβαλιώτης, Πετρόπουλος, Κουρτέσης, Κωστάκος, Αναστασάκος, Μανωλάκος, Σαμπατάκος, Τσάρρι (69′ Ρουμάνης), Καρνιάτης (52′ λ.τ. Κουτσιουμάρης), Παπασπυριδάκος, Γιαννόπουλος.

Ατρόμητος Πατρών: Μπίτη, Μακρής, Παπασπυρόπουλος, Σπανός (73′ Γκότσης), Νικολακόπουλος, Λαζανάς, Αγγελόπουλος (52′ Κωστής), Αποστολόπουλος, Αρβανίτης, Σμυρλής, Μπακόπουλος.