Κύπελλο Ε.Π.Σ.Α: Πλούσιο φωτορεπορτάζ Λιμνοχώρι – Ίκαρος Λακκόπετρας 1-1 (5-4 στα πέναλτι)

• Like/Follow στη σελίδα μας στο Facebook.
  • Εγγραφείτε στο κανάλι μας στο Youtube.
  • Εγγραφείτε στις ενημερώσεις μέσω email (1 email/ημέρα):

Δραματικό ήταν το φινάλε στο ντέρμπι του κυπέλλου της Δυτικής Αχαΐας ανάμεσα στο Λιμνοχώρι και τον Ίκαρο Λακκόπετρας.

Οι γηπεδούχοι που είχαν δοκάρι με τον Αθανασόπουλο στο 10′ άνοιξαν το σκορ με τον ίδιο παίκτη με φοβερό σουτ στο 44′.

Η ομάδα του Στρατίκη αντέδρασε στην επανάληψη και ισοφάρισε στο 65′ με τον Αναγνωστόπουλο σε 1-1.

Το Λιμνοχώρι έπαιζε με δέκα παίκτες από το 70′ λόγω αποβολής του Τσούρα.

Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση όπου δε άλλαξε κάτι και έτσι πήγαμε στη ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι όπου με 5-4 προκρίθηκαν οι γηπεδούχοι.

Κατάμεστη η μικρή κερκίδα του γηπέδου του Λιμνοχωρίου με τον Γιώργο Μπακόπουλο να σφυρίζει το ματς και βοηθούς τους Μπαλαρούτσο και Αγγελόπουλο.

Λιμνοχώρι: Σουτζόγλου, Πογιατζής, Α.Τσούρας, Η.Τσούρας, Σταυριανός, Αθανασόπουλος, Χρυσανθόπουλος, Παρασκευόπουλος, Τσάκωνας, Νικολακόπουλος, Κυριακόπουλος.

Ίκαρος Λακκόπετρας: Τακόπουλος, Γκιώνης, Σαν Φιλίπο, Μεντζελόπουλος, Δ.Αγγελόπουλος, Σαμίκος, Ζάνι, Αναγνωστόπουλος, Ζυγουράκης, Χ.Αγγελοπουλος, Διονυσόπουλος.

Προβολή: 1...102 από τις 102 εικόνες της συλλογής