Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟ Βάρδας. Μεγάλη νίκη της Θήβας (φωτο+βίντεο)

Την δεύτερη εντός έδρας ήττα γνώρισε η ομάδα της Βάρδας με 2-0 απο την πολύ καλή Θήβα. Η κούραση του πολύωρου ταξιδιού δεν επηρέασε τους παίκτες του Γιώργου Λάμπρου που πραγματοποίησαν μια μεστή εμφάνιση και πήραν ένα σπουδαίο τρίποντο σε μια πολύ δύσκολη έδρα.

Το Α’ ημίχρονο κύλησε στη μετριότητα με τις δυο ομάδες να μένουν στη λευκή ισοπαλία.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προγηθούν στο 52′ με τον… στρατεύσιμο Βασίλη Μαυρόπουλο μετά τη πάσα του Τόσκα.

Η Θήβα διπλασίσε τα τέρματα της στο 67′ με απευθείας κτύπημα φάουλ του Μαλισσιώβα. Στη φάση του φάουλ αποβλήθηκε ο Κοκκίνης με δεύτερη κίτρινη κάτι που ξεσήκωσε πολλές διαμαρτυρίες από πλευράς γηπεδούχων.

Η Βάρδα πάντως πραγματοποίησε μέτρια εμφάνιση και είχε κάποιες μικροευκαιρίες με τους Καρούτη και Αγουρίδη. Η νίκη των Θηβαίων σε γενικές γραμμές να χαρακτηρίζεται δίκαιη, ενώ με ανακοίνωσή τους ευχαρίστησαν τη διοίκηση του ΠΑΟ για τη φιλοξενία και ευχήθηκαν για την συνέχεια.