Πλούσιο φωτορεπορτάζ: Δόξα Νιφορεΐκων – Πανμοβριακός Ριόλου 0-2

Με το δεξί ξεκίνησε το φετινό πρωτάθλημα ο Πανμοβριακός Ριόλου αφού στο ντέρμπι της Δυτικής Αχαΐας νίκησε δίκαια μέσα στα Νιφορέικα τη Δόξα με 0-2.

Η ομάδα του Φίλιππου Σχοινά έπιασε πολύ καλή απόδοση στο Α’ ημίχρονο διάστημα το οποίο πέτυχε και τα δύο γκολ.

Το 0-1 πέτυχε στο 23′ ο Φωτόπουλος ενώ στο 42′ ο Κουλούρης το 0-2.

Οι Ριολίτες έχασαν και άλλες ευκαιρίες με το Φωτόπουλο στο 50′ σε ανεπανάληπτο τετ α τετ να αστοχεί.

Η Δόξα προσπάθησε να ισορροπήσει στην επανάληψη αλλά το ματς είχε κριθεί από το πρώτο μέρος, με την ομάδα του Ζερδεβά να προβληματίζει στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Μεγάλη ένταση στο 90′ όταν ο Παπαδόπουλος της Δόξας έκανε φάουλ στο Κουλούρη ο οποίος εκνευρίστηκε και μετά το παιχνίδι για λίγο… ξέφυγε.

Τελικά την πλήρωσε ο γκολκίπερ της Δόξας Πετρόπουλος ο οποίος αποβλήθηκε για χτύπημα στο Κουλούρη.

Καλή η διαιτησία του Νίκου Χρονά.

Δόξα Νιφορεΐκων: Πετρόπουλος, Π.Κάτσενος, Παπαδόπουλος, Τζήμας, Νικολόπουλος, Σουρανής, Βρύνιας, Παπάς, Καραμαλίκης, Δημητρέλος, Γκότσης.

Πανμοβριακός Ριόλου: Ζέκθι,   Σπυρόπουλος, Λάτσης, Γκολφινόπουλος, Διακάτος, Βαλογιάνης, Λιάκος, Φραγκούλιας, Κουλούρης, Φωτόπουλος, Πρέμπτος.

Προβολή: 1...78 από τις 78 εικόνες της συλλογής