Έκλεψε τις εντυπώσεις η Αχαϊκή, τη νίκη η Παναχαϊκή με 1-2

• Like/Follow στη σελίδα μας στο Facebook.
  • Εγγραφείτε στο κανάλι μας στο Youtube.
  • Εγγραφείτε στις ενημερώσεις μέσω email (1 email/ημέρα):

Ενδιαφέρον φιλικό παιχνίδι έγινε στην Κάτω Αχαγιά ανάμεσα στην Αχαϊκή και την Παναχαϊκή που έληξε με νίκη των κοκκινόμαυρων με 1-2.

Και μπορεί οι δύο ομάδες να έχουν δύο κατηγορίες διαφορά, όμως η ομάδα του Λαγού ήταν αυτή που έκλεψε τις εντυπώσεις.

Απέναντι στην Παναχαϊκή που έπαιξε… συντηρητικά αφού το Σάββατο έχει επίσημο αγώνα κυπέλλου στον Αλμυρό Βόλου με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Βόλου…

Η Αχαϊκή άνοιξε το σκορ στο 20′ με ωραία διπλή προσπάθεια του Παπαδημητρακόπουλου.

Η Παναχαϊκή ισοφάρισε στο 25′ με πέναλτι του Ρόβα και ενώ πριν ο Σπανός στο 23′ είχε χάσει από πλευράς Αχαϊκής μεγάλη ευκαιρία για το 2-0.

Στο 36′ και πάλι ο Ρόβας πέτυχε το 1-2 για τους κοκκινόμαυρους.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΧΑΪΚΗ: Τσάπαλος, Πανάρετος, Οικονόμου, Κλήσης, Καρμακόλιας, Κοτσόκολος, Μπίκος, Κυριάκου, Σπανός, Μητρόπουλος, Παπαδημητρακόπουλος.

Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι: Μενύχτας, Λένης, Γράβαλος, Μαντάς, Σκούτας, Λίπι, Κανελλόπουλος, Κυριακόπουλος, Νιφόρας, Ρέκκας.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Οικονομάκης, Μασούρας, Κωστούλας, Σμαλης, Τσακνής, Πετράτος, Παπαηλίου, Καραγιάννης, Ντε Τόμας, Ρόβας, Λεσαϊ.

Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι Κολοβουρης, Λυμπεράκης, Μπαξεβάνος, Ζαμόρα, Πανάγου, Τσάβι, Νίλι, Κοζορώνης, Πολέττο, Πατρινός, Τραορέ.

Οι δηλώσεις των προπονητών στο φιλικό Αχαϊκή – Παναχαϊκή 1-2 (βίντεο)