Β’ Ε.Π.Σ.Α: Παναχαϊκός – Περιβόλα 2-2 (φωτο-βίντεο)

Σε ένα ματς με αρκετή ένταση στην επανάληψη Παναχαϊκός και Περιβόλα αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2 στο γήπεδο Σαραβαλίου ” Κώστας Ζάρρας”.

Όλα τα… λεφτά στο ματς ήταν το Β’ ημίχρονο αφού έγιναν τα πάντα… με τους αρχηγούς των δύο ομάδων να είναι οι σκόρερς…

Ο Παναχαϊκός προηγήθηκε με 2-0 με τον ίδιο τρόπο και τον ίδιο σκόρερ.

Με ισάριθμες εκτελέσεις φάουλ από τον Άγγελο Σπυρόπουλο στο 55′ και 65′. (φέρει κάποια ευθύνη ο γκολκίπερ Τσάκωνας).

Η συνέχεια όμως ήταν διαφορετική αφού η Περιβόλα κατάφερε να ισοφαρίσει με τον ίδιο σκόρερ και τον ίδιο πάλι τρόπο.

Αρχικά μείωσε ο Τάσος Λαζανάς σε 2-1 με πέναλτι (πολύ αυστηρό κατά τη γνώμη μας) με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται έντονα για την απόφαση του Μπακόπουλου χωρίς να λείπει και η ένταση.

Και έφεραν το παιχνίδι στα ίσα στο 82′ πάλι με πέναλτι του Λαζανά στο οποίο υπέπεσε ο γκολκίπερ.

Οι συνθέσεις:

Παναχαϊκός: Διαμαντόπουλος, Αθανασόπουλος, Ματζαβίνος, Φωτακόπουλος, Σταύρακας, Δρόσος, Νικολακόπουλος, Σιμωτάς, Καμπέρος, Θεοδωρακόπουλος, Σπυρόπουλος.

Περιβόλα: Τσάκωνας, Κεχρινιάς, Σωτηρόπουλος, Τσάμης, Παπαστεργίου, Παπαχριστόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Λαζανάς, Καρελάς, Κακαφώνης, Λυμπέρης.

Β’ Ε.Π.Σ.Αχαΐας: Με νίκες συνέχισαν Αχαϊκός και Ροΐτικα