Πίεσε αλλά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη η Παναχαϊκή στο 2-2 με Α.Ε.Καραϊσκάκης

Τον τελικό 2-2 σίγουρα δεν ήταν το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Οι κοκκινόμαυροι έχουν έξι βαθμούς σε τέσσερα ματς, όμως τα τρία η πατρινή ομάδα τα έχει δώσει στην Αγυϊά.

Οι Αρτινοί αιφνιδίασαν αφού άνοιξαν το σκορ στο 10′ με το Μαραθωνίτη να κερδίζει τις κόντρες και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Σούλη.

Μεγάλη ευκαιρία για το Καραϊσκάκη στο 16′ αφού ο Φαν Ίπερεν έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου η Παναχαϊκή κατάφερε να ισοφαρίσει όταν μετά το φάουλ του Ανάκογλου ο Γιούσης με κεφαλιά σκόραρε για το 1-1.

Στην επανάληψη και ενώ η Παναχαϊκή πίεζε για το 2-1, κόντρα στη ροή του αγώνα έγινε το 1-2 και πάλι με το Μαραθωνίτη που βρέθηκε στη περιοχή γύρισε το σώμα του και νίκησε το Σούλη.

Στο 81′ μετά από σέντρα του Αποστολοπούλου ο Κουσκουνάς με κεφαλιά ισοφάρισε σε 2-2.

Θα μπορούσε και τη νίκη η Παναχαϊκή αφού στο 85′ είχε δοκάρι με τον Γιούση.

Σφύριξε ο Τσουκαλάς από Αθήνα ( Μπουρτζοβίτης-Τριαντάφυλλος από Κορινθία).

Μη χάσετε το φωτορεπορτάζ και δηλώσεις από τον αγώνα.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Παπαδόπουλος): Σούλης, Πάνος (55’ Αποστολόπουλος), Σταμόπουλος, Μαρκοπουλιώτης, Πατάπης, Μουστακόπουλος (74’ Τσερούτι), Μασούρας (55’ Κουσκουνάς), Αργυρόπουλος (44’ λ.τρ. Ανάκογλου), Αραβίδης, Μπάτροβιτς, Γιούσης.

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Αργυρίου): Μπουργάνης, Παπανίκου, Τάμπας (10’ λ.τρ. Κόκας), Γιαννιώτης, Van Iperen, Rubanguka (70’ Δερμιτζάκης), Lovric, Νταλακούρας (46’ Κορέλας), Δεινόπαπας (53’ Γαλεάδης), Μαραθωνίτης (70’ Τσούτσης), Δούμτσιος