Τσικλητήρας – Θήβα 2-1 (φωτό)

Ενώ ξεκίνησε πολύ καλά τη νεα χρονιά, ο Α.Ο. Θήβας, με δυο παιχνίδια που απέφεραν 4 πολύτιμους βαθμούς (1-1 στην Τρίπολη με τον Παναρκαδικό και 2-0 στη Θήβα τον Αστέρα Αμαλιάδας), ο Τσικλκητήρας Πύλου ήταν αυτός που σταμάτησε την ξέφρενη πορεία της ομάδας του Γιώργου Λάμπρου.

Η Θήβα, παρότι προηγήθηκε 0-1 στο 23′ με τον Σπανό και κρατησε το σκορ μέχρι το ημιχρονο, στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχε την ηρεμία στο παιχνίδι της, κλείστηκε στα καρέ της από την πίεση της γηπεδούχου ομάδας και τελικά ισοφαρίστηκε στο 78′ από τον Κυριαζοπουλο. Λίγα λεπτά πριν τελειώσει το παιχνίδι δέχτηκε και δεύτερο γκολ από τον Ρούσση στο 86′ και έφυγε για άλλη μια φορά από την Πύλο με άδεια χέρια.

Πάντως ο προπονητής του Α.Ο. Θήβας Γιώργος Λάμπρου είχε εξηγήσει από την περασμένη Τετάρτη στο παιχνίδι με τον Αστέρα Αμαλιάδας, ότι η μεγάλη διακοπή από τις προπονήσεις λόγω της κακοκαιρίας έχει βγάλει την ομάδα του από το ρυθμό και θα χρειαστεί αρκετός χρόνος για να να επανέλθει στο κανονικό επίπεδο.

Ανταπόκριση: Σίλας Παύλου

Στη συνέχεια δείτε φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι, το οποίο ανάρτησε ο Α.Ο. Θήβα.