Στην κορυφή ο Παλληνιακός 2-1 τον Φοίβο Κρεμαστής

Άνοιξε σήμερα η αυλαία της 4ης αγωνιστικής στη Γ ‘ Εθνική με τον Παλληνιακό στη Παλλήνη μετά από πολύ καλή εμφάνιση στο Α’ ημίχρονο να παίρνει τη νίκη με 2-1 κόντρα στο Φοίβο Κρεμαστής.

Ήταν η τρίτη νίκη στο πρωτάθλημα για τους νεοφώτιστους του Βαγγέλη Χαντέ που ανέβηκαν στη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Παλληνιακός είχε να αντιμετωπίσει και τη κούραση αφού την Τετάρτη είχε αγωνιστεί στη Ρόδο με τον Ιάλυσο.

Παρόλα αυτά μπήκε δυνατά στο ματς και μόλις στο 12′ ο Ζέλο άνοιξε το σκορ. Στο 31′ με πλασέ του Ματσαδέ έγινε το 2-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη μείωσαν οι Ροδίτες στο 70′ με το Πατσίλη, ενώ στο 77′ ο Σάμιος για τους γηπεδούχους είχε προσπάθεια στο δοκάρι.

Γενικά η έως τώρα πορεία του νεοφώτιστου Παλληνιακού με απολογισμό τρεις νίκες και μία ήττα χαρακτηρίζεται άκρως θετική.