Κύπελλο Ερασιτεχνών 2016-2017


Το πανόραμα του Κυπέλλου Ερασιτεχνών για την περίοδο 2016-2017.

1η ΦΑΣΗ

1ος όμιλος

1η αγωνιστική
1. Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σκουτάρεως 0-1
2. ΑΕ Διδυμοτείχου – ΓΣ Προσοτσάνης 4-0
3. Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου 2-4

2η αγωνιστική
4. ΑΕ Διδυμοτείχου – ΠΑΟΚ Κοσμίου 1-0

3η αγωνιστική
Ελπίδα Σκουτάρεως – ΑΕ Διδυμοτείχου 3-1

2ος όμιλος

1η αγωνιστική
1. Μακεδονικός Βεύης – ΠΟ Τριγλίας 1-2
2. ΠΑΟΝΕ Επταλόφου – ΑΕ Αλεξάνδρειας 0-3
3. Εδεσσαϊκός – ΠΑΟ Κουφαλίων 1-2

2η αγωνιστική
4. ΑΕ Αλεξάνδρειας – ΠΑΟ Κουφαλίων 4-5 (πεν.)

3η αγωνιστική
ΠΟ Τριγλίας – ΠΑΟ Κουφαλίων 2-1

3ος όμιλος

1η αγωνιστική
1. ΑΕ Λευκίμμης – ΑΕΠ Καραγιαννίων 2-0
2. Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα – Πυρσός Γρεβενών 2-1
3. Καστοριά – Θύαμις Καστρίου 2-1

2η αγωνιστική
4. Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα – Καστοριά 0-2

3η αγωνιστική
ΑΕ Λευκίμμης - Καστοριά 3-0

4ος όμιλος

1η αγωνιστική
1. Διγενής Νεοχωρίου – Ολυμπιακός Λαμίας 0-2
2. ΑΟ Σελλάνων – ΓΣ Αλμυρός 0-1 παρ.
3. Ποσειδών Νέων Πόρων – Αχιλλέας Φαρσάλων 1-0

2η αγωνιστική
4. ΓΣ Αλμυρός – Ποσειδών Νέων Πόρων 2-1

3η αγωνιστική (19/4)
Ολυμπιακός Λαμίας – ΓΣ Αλμυρός 0-1

5ος όμιλος

1η αγωνιστική
1. Απόλλων Πάργας – Φωκικός 4-5 πεν.
2. Σκουφάς Κομποτίου – ΑΕ Μεσολογγίου 2-0
3. Αίολος Καρπενησίου – Αναγέννηση Σχηματαρίου 0-2

2η αγωνιστική
4. Σκουφάς Κομποτίου – Αναγέννηση Σχηματαρίου 5-1

3η αγωνιστική
Φωκικός – Σκουφάς Κομποτίου 2-0

6ος όμιλος

1η αγωνιστική
1. Ηρακλής Ψαχνών – Αστέρας Βλαχιώτη 1-3
2. Αργοναύτης Νέας Κίου – ΑΟ Ατλαντίς 1-3
3. Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας – Λεωνίδιο 5-4πεν.

2η αγωνιστική (12/4)
4. ΑΟ Ατλαντίς – Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας 1-2

3η αγωνιστική
Αστέρας Βλαχιώτη – Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας 3-1

7ος όμιλος

1η αγωνιστική
1. Ηρακλής Ξυλοκάστρου – Καλαμάτα 0-2
2. ΑΟ Κατασταρίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 2-0
3. ΑΟ Σάμης – Πανηλειακός 0-5

2η αγωνιστική
4. ΑΟ Κατασταρίου – Πανηλειακός 3-4 παρ.

3η αγωνιστική
Καλαμάτα – Πανηλειακός 3-2

8ος όμιλος

1η αγωνιστική
1. ΑΟ Σουρμένων – ΑΨΕΣ Πυθαγόρας 3-0
2. ΑΟ Σύρου – Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 3-1
3. Ηρακλής Θυμιανών – Διαγόρας Ρόδου 1-5

2η αγωνιστική
4. Διαγόρας Ρόδου – ΑΟ Σουρμένων 3-4παρ.
5. ΑΟ Σύρου – Κερατσίνι 0-5

3η αγωνιστική
Κερατσίνι – ΑΟ Σουρμένων 4-0

9ος όμιλος

2η αγωνιστική
1. Ερασιτέχνες Πλατανιά – Ηρόδοτος 0-7
2. Επισκοπή – ΟΦ Ιεράπετρας 2-4πεν.

3η αγωνιστική
Ηρόδοτος – ΟΦ Ιεράπετρας 1-0

2η ΦΑΣΗ

ΑΕ Λευκίμμης – Τριγλία 1-0

3η ΦΑΣΗ

Ηρόδοτος – ΑΕ Λευκίμμης 3-0
Αστέρας Βλαχιώτη – Φωκικός 1-0
Καλαμάτα – Κερατσίνι 0-1
Ελπίς Σκουτάρεως – ΓΣ Αλμυρού 3-0

4η ΦΑΣΗ

Ελπίς Σκουτάρεως – Κερατσίνι 3-0 πεν.
Ηρόδοτος – Αστέρας Βλαχιώτη 2-0

ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

Ελπίς Σκουτάρεως – Ηρόδοτος