Προβλημάτισε η φιλική ήττα της Καλαμάτας 0-1 από Παναρκαδικό που αποδοκιμάστηκε (βίντεο)

Δυνατό φιλικό διεξήχθη στην Καλαμάτα μεταξύ της Μαύρης Θύελλας και του Παναρκαδικού. Και οι δύο (πλέον) ομάδες της Γ’ Εθνικής ενώ ο Παναρκαδικός έκανε καλή πορεία στο πρωτάθλημα που τελείωσε.

Η αλήθεια είναι ότι δεν πείθει στα πρώτα φιλικά η Καλαμάτα, κάτι που φάνηκε και στο συγκεκριμένο φιλικό όπου νίκησαν άνετα οι Αρκάδες με γκολ από τον Τζορτζ Ομποσού στο 45′ των καθυστερήσεων του 1ου ημιχρόνου. Η «άνεση» προκύπτει από το γεγονός ότι οι Αρκάδες έχασαν και αρκετές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.
Οι 500 περίπου φίλαθλοι της Καλαμάτας έφυγαν προβληματισμένοι από το γήπεδο αφού η μαύρη θύελλα θέλει ακόμα πολύ δουλειά και μεταγραφές έμπειρων παικτών.

Παρακολουθήστε στιγμιότυπα από το arcadia sports.