Πρόκριση στον τελικό με ανατροπή ο Παναιγιάλειος 2-1 το Πάτραι

Ο Παναιγιάλειος είναι η πρώτη ομάδα που προκρίθηκε στο τελικό του κυπέλλου και την επόμενη Τετάρτη θα μάθουμε τον αντίπαλο του από το ζευγάρι του Ατρομήτου με το Κεραυνό Αγίου Βασιλείου πάλι στο ουδέτερο  γήπεδο Βραχνεΐκων.

Σε ένα πολύ ενδιαφέρον ημιτελικό που όμως απαξιώθηκε από το φίλαθλο κόσμο ( περίπου 80 φίλαθλοι στο γήπεδο Βραχνεΐκων) ο Παναιγιάλειος νίκησε με ανατροπή το Πάτραι με 2-1.

Οι πράσινοι ήταν αυτοί που πήραν κεφάλι στο σκορ στο 20′ με ωραία ενέργεια και πλασέ του Παναγιωτόπουλου.

Όμως ο Παναιγιάλειος κατάφερε να πάρει τη πρόκριση με δύο γκολ που πέτυχε μέσα σε τέσσερα λεπτά.

Αρχικά ισοφάρισε στο 40′ με πέναλτι του Τζαουλίνου που κέρδισε ο Κούτνικ, και στο 44′ έκανε την ολική ανατροπή με σκόρερ τον Κοτσόκολο.

Το Πάτραι έχασε την ευκαιρία να στείλει το ματς στη παράταση αφού η κεφαλιά του Κούσουλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Συνθέσεις

Παναιγιάλειος: Ανδρούτσος, Γραμματίκας (70′ Τορεζάνι), Κυριακόπουλος, Λούγκος, Παπασπηλιόπουλος, Κουτρόπουλος, Πανάρετος (82′ Μαλισσόβας), Κοτσόκολος (85′ Σπυρόπουλος), Κούτνικ,Τζανουλίνος, Μπακατσέλος.

Πάτραι: Μπαρδάκης, Ρήγας (90′ Πόγκας), Παπαδόπουλος, Κούσουλας, Ντινόπουλος, Βάρρας (77′ Χριστοδουλόπουλος), Νικολάι, Αναγνώστου, Παναγιωτόπουλος, Καλαμπόκας (62′ Παπαδάτος), Μιχαλόπουλος.