Πολύ κοντά στην άνοδο η Ζάκυνθος. Πήρε την ισοπαλία στις καθυστερήσεις στο Καταστάρι

Ματς ακατάλληλο για καρδιακούς με έχοντας συγκλονιστική εξέλιξη χθες Τρίτη στο τουριστικό νησί του Ιουνίου. Πρόκειται για το πολύ μεγάλο ντέρμπι κορυφής της 5ης αγωνιστικής των play-off ανάμεσα στο Καταστάρι και τη Ζάκυνθο στο γήπεδο του Αγγερικού. Ένα ματς που θα έβγαζε τον πρωταθλητή αφού από το αποτέλεσμα του θα κρίνονταν όλα.

Μπροστά σε πάρα πολύ κόσμο και κάτω από μεγάλη ζέστη και ισχυρή αστυνομική δύναμη λόγω της μεγάλης κρισιμότητας, το Καταστάρι άνοιξε το σκορ στο 56′ με τον Κωστάκη.

Η Ζάκυνθος (χωρίς τον τιμωρημένο Μαροκινό Ζαϊρί) πίεσε στο τέλος και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Σούρμπη μετά από λάθος του γκολκίπερ Θωμά. Μετά από λάθος του γκολκίπερ Διαμαντή λίγο έλειψε στο 99′ να γίνει το 2-1 για το Καταστάρι, αλλά το 1-1 παρέμεινε. Έτσι τώρα στη βαθμολογία η Ζάκυνθος έχει 22 βαθμούς έναντι 21 του Κατασταρίου.

Την τελευταία αγωνιστική η Ζάκυνθος παίζει με τον αδιάφορο Παναρτεμισιακό και με νίκη παίρνει το εισιτήριο για την Γ’ Εθνική.