Play off Ανόδου: Αχαϊκή – Κεραυνός Αγ.Βασιλείου 1-2 (πλούσιο φωτορεπορτάζ)

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι και για τις δύο ομάδες ο Κεραυνός πήρε την εκτός έδρας νίκη γοήτρου στην Αχαγιά κόντρα στην Αχαϊκή με 1-2.

Μετά από ένα μέτριο ημίχρονο όπου η Αχαϊκή ήταν καλύτερη χωρίς όμως μεγάλες φάσεις, όλα έγιναν στην επανάληψη.

Ο Κεραυνός αιφνιδίασε την ομάδα του Γαβριλόπουλου αφού πέτυχε δύο γκολ σε διάστημα τριών λεπτών.

Αρχικά ο Λαζανάς σημείωσε το 0-1 στο 53′ και ο ίδιος παίκτης έγραψε το 0-2 στο 56′ μετά από λάθος γύρισμα του Κατριμπούζα στον τερματοφύλακα.

Μάλιστα θα μπορούσε να γίνει και το 0-3 αφού ο Λαζανάς στο 60′ και ο Νάτσης στο 62′ έχασαν καλές ευκαιρίες.

Η Αχαϊκή κατάφερε να μειώσει σε 1-2 στο 84′ με τον Ανδρεόπουλο μετά τη σέντρα του Σουρανή, χωρίς όμως να αλλάξει κάτι μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Ελάχιστος κόσμος στο γήπεδο περίπου 60 φίλαθλοι, ενώ το ματς σφύριξε ο Ανδριανός (Κουτσοχέρας- Ζούλης).

Προβολή: 1...51 από τις 51 εικόνες της συλλογής