Πήρε το ντέρμπι του κάμπου το Λιμνοχώρι 1-0 το Ριόλο (βίντεο+φωτό)

Λιμνοχώρι - Πανμοβριακός Ριόλου, 2016

Μεγάλη νίκη με 1-0 πέτυχε το Λιμνοχώρι κόντρα στον Πανμοβριακό Ριόλου στο μεγάλο ντέρμπι του κάμπου της Δυτικής Αχαΐας.

‘Ενα κακό πρώτο ημίχρονο παρακολούθησαν οι 300 περίπου φίλοι των δυο ομάδων (και όχι μόνο) που παρακολούθησαν την αναμέτρηση. Στο τέλος όμως του ημιχρόνου το Λιμνοχώρι πέτυχε το χρυσό όπως αποδείχτηκε γκολ. Ήταν στο 45’ όταν από σέντρα του Νιφόρα, ο Ανδρέας Γερασιμόπουλος παραβίασε την εστία του Ζήγκου.

Λίγο νωρίτερα, μετά από εκτέλεση κόρνερ, κεφαλιά του Βασίλη Μπεκίρη πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια.

Στην επανάληψη ο Ριόλος είχε την υπεροχή, άκαρπη όμως σε αντίθεση με τους πράσινους του Ανδρέα Ανδρούτσου που έχασαν στο 60′ μεγάλη ευκαιρία σε τετ α τετ του Λαζανά.

Δείτε όλα τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία μετά από 11 αγωνιστικές της Α’ ΕΠΣΑ.