Πήραν το Super Cup Καταστάρι και Παλληξουριακός

Το Super Cup σε Ζάκυνθο και Κεφαλονιά έγινε χθες και μάλιστα στη Κεφαλονιά για πρώτη φορά στην ιστορία. Καταστάρι και Παλληξουριακός ήταν οι ομάδες που κατέκτησαν το τρόπαιο.

Στο Δημοτικό στάδιο Ζακύνθου η περσινή πρωταθλήτρια ομάδα του Κατασταρίου νίκησε με 3-1 την κυπελλούχος ομάδα του Τσιλιβί. Στο 31′ ο Μεζίνι έκανε το 0-1 για το Καταστάρι ( τυπικά γηπεδούχος το Τσιλιβί) .

Στην επανάληψη το Τσιλιβί ισοφάρισε με τον Ελέζι σε 1-1. Η χαρά όμως κράτησε λίγο για το Τσιλιβί αφού στο 53′ ο Κουρέλας και στο 56′ ο Ραφαήλ Πέττας διαμόρφωσαν το τελικό 1-3.

Στην Κεφαλονιά, στα Φαρακλάτα, μπορεί οι δύο ομάδες να είχαν μια κατηγορία διαφορά αλλά ο Παλληξουριακός νίκησε με 3-0 την Εικοσιμία της Γ’ Εθνικής. Πολλή βροχή στο Α’ ημίχρονο αλλά στην επανάληψη η ομάδα του Σπύρου Παπαδάτου. Πέτυχε τρία γκολ και κατέκτησε το τρόπαιο, δύο με τον Μουρελάτο και ένα με τον Μαρκάτο.