Στις καθυστερήσεις πήρε βαθμό ο Διαγόρας στο Ριόλο (βίντεο+φωτο)

Πανμοβριακός - Βραχνέικα, 2016

Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι κορυφής που έγινε χθες το μεσημέρι στο Ριόλο ανάμεσα στον Πανμοβριακό και το Διαγόρα Βραχνεΐκων.

Κάτω από καταρρακτώδη βροχή (ειδικά στο Β’ ημίχρονο), οι δύο ομάδες παρά τις δύσκολες καιρικές συνθήκες, αποζημίωσαν τους 200 περίπου φιλάθλους με τα τέσσερα γκολ και τις αρκετές ευκαιρίες.

Ο Ριόλος του Άγγελου Κωσταντινόπουλου προηγήθηκε σχετικά νωρίς με 2-0 αιφνιδιάζοντας τους φιλοξενούμενους. Το 1-0 στο 25′ ο Παπουτσής μετά το λάθος του Μπινιέρη, και το 2-0 στο 29′ με απευθείας φάουλ ο Αντωνόπουλος και λάθος υπολογισμό του γκολκίπερ Γιάνναρη.

Ο Διαγόρας μείωσε πριν λήξει το ημίχρονο στο 40′ με κεφαλιά του Σπανού μετά το φάουλ του Μιχαηλίδη. Το τελικό 2-2 έγινε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με κεφαλιά του Αναγνώστου που είχε μπει ως αλλαγή από τον Θοδωρή Πατρώνη.

Ένα ακόμα βίντεο, εκτενέστερο, από το επίσημο κανάλι του Πανομβριακού Ριόλου στο youtube.