Κύπελλο Ε.Π.Σ.Α: Απόλλων Βίδοβας – Διαγόρας 2010  4-2 στα πέναλτι μετά την παράταση

Δραματική εξέλιξη είχε ο αγώνας της Α’ φάσης του Κυπέλλου Αχαΐας ανάμεσα στον Απόλλων Βίδοβας και τον Διαγόρα 2010 που έγινε στο γήπεδο του Λιμνοχωρίου.

Οι δύο ομάδες στην κανονική διάρκεια αλλά και στην παράταση έμειναν στο 1-1 και έτσι έλυσαν τις διαφορές τους στη ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι εκεί όπου οι γηπεδούχοι πιο ψύχραιμοι πέρασαν στον επόμενο γύρο.

Στο Β’ ημίχρονο άνοιξαν το σκορ οι γηπεδούχοι με το Ρηγόπουλο, αλλά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Διαγόρας με τον Νικολόπουλο έστειλε το ματς στη παράταση.

Μελανό σημείο του ματς ο σοβαρός τραυματισμός του νεαρού 15 χρονου παίκτη του Διαγόρα Νίκου Τογατζή ο οποίος υπέστη ρινικό κάταγμα και νοσηλεύεται στο νοσοκομείο.