Καλύτερος ο Παναρκαδικός επικράτησε 3-1 της Ερμιονίδας (βίντεο)

Πολύ καλύτερος, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, ο Παναρκαδικός επικράτησε την περασμένη Κυριακή στην Τρίπολη με άνεση της Ένωσης Ερμιονίδας με σκορ 3-1, στο τρίτο του φιλικό παιχνίδι.

Τα γκολ για τους νικητές σημείωσαν ο Καδάς με σουτ μέσα από την περιοχή στο 6΄ (1-0), ο Στρέμπας με κεφαλιά από κόρνερ έκανε το 2-0 και ο Τζορτζ στο 34΄ με κοντινό πλασέ έκανε για το 3-0.

Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, ενώ οι πολλές αλλαγές των δύο ομάδων είχαν σαν αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να ανεβάσουν την απόδοσή τους μειώνοντας το σκορ με ασύλληπτη εκτέλεση φάουλ του Τριανταφύλλου στο 75΄ (3-1) ενώ ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι στο 80΄.

Παναρκαδικός: Χότζιτς, Άσεν, Μπινιώρης, Κυριακόπουλος, Νάνος, Στρέμπας, Ομπόσου, Νάτσης, Καδάς, Συρεγγέλας, Ν. Λυμπερόπουλος

Έπαιξαν και οι: Τσιώλης, Γιουγκούδης, Απειρανθίτης, Τσέκος, Δ. Λυμπερόπουλος, Μπούτας, Αλέμης.

Ερμιονίδα: Στεφανίδης, Κασαπίδης, Αδαμόπουλος, Μπιμπισίδης, Τζιέρης, Μερτύρης, Βιρβίλης, Τριανταφύλλου, Σαλταπίδας, Τριμπόνιας, Καραμήτος

Έπαιξαν και οι: Χρήστου, Σχοινάς, Τρέσα, Βασιλέρης, Μπόλας, Λαζάρου,Βιρβίλης, Τριανταφύλλου.