Φιλική νίκη της Αχαϊκής 2-1 κόντρα στο Διαγόρα Βραχνεΐκων (φωτό)

Φιλική νίκη με 2-1 σημείωσε το Σάββατο η Αχαϊκή στο γήπεδο του Λιμνοχωρίου κόντρα στο Διαγόρα Βραχνεΐκων. Οι δυο ομάδες που θα είναι εκπρόσωποι της Αχαΐας στη Γ’ Εθνική τη φετινή περίοδο έδειξαν θετικά στοιχεία αλλά έχουν ακόμα πολλά περιθώρια βελτίωσης που θα προσπαθήσουν να τα δείξουν μέσα από τη δουλειά των καθημερινών προπονήσεων αλλά και των επόμενων φιλικών.

Ο Διαγόρας άνοιξε το σκορ στο 20′ με κεφαλιά του Μπακάλη.

Η Αχαϊκή ισοφάρισε στο 53′ με πέναλτι του Αποστολόπουλου που κέρδισε ο Σαμπανέϊ φάση για την οποία οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα.

Το 2-1 έγινε στο 75′ με φοβερή ενέργεια του Σταυρόπουλου που έδωσε έτοιμο γκολ στον Γερασιμόπουλο.

Δείτε στη συνέχεια το φωτορεπορτάζ και σύντομο βίντεο δηλώσεων από τον προπονητή του Διαγόρα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Αχαϊκή: Δρακόπουλος, Ρίλντι, Ντάζος, Σωτηρόπουλος, Κοκκίνης, Αποστολόπουλος, Αντωνόπουλος, Καραγιάννης, Κωσταντινίδης(υπο δοκιμή), Σαμπανέΐ, Μπούνας.
Στην επανάληψη οι: Πάγκαλος, Πατάπης, Γερασιμόπουλος, Δριμάλας, Σταυρόπουλος, Κριμπάς.

Διαγόρας Βραχνεΐκων: Θωμάς, Μανθόπουλος, Κωστής, Λαμπρόπουλος, Α.Τρίγκας, Ν.Τρίγκας, Κυριαζόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Παναγόπουλος, Γεωργαντόπουλος, Μπακάλης.
Στην επανάληψη και οι: Χριστόπουλος, Αθανασόπουλος, Πυρρής, Σωτηρόπουλος, Ανδρικόπουλος,Σπυρόπουλος, Γιάχος.