Φιλικές νίκες για Πανηλειακό, ΠΑΟ Βάρδας και Άρη Πατρών

Αρκετά φιλικά παιχνίδια έγιναν σήμερα αφού η προετοιμασία των ομάδων συνεχίζεται εν όψει πρωταθλημάτων.

• Στον Πύργο ο Πανηλειακός νίκησε με 2-1 τον Διαγόρα Βραχνεΐκων. Οι Πυργιώτες του Γιώργου Λαγού προηγήθηκαν με 2-0 χάρις στα τέρματα των Μπουρνέλη και Χατζηστάμου ενώ μείωσε σε 2-1 για το συγκρότημα του Φίλιππου Σχοινά ο Ρουμπάτος.
  • Στο Τραγανό ο ΠΑΟ Βάρδας έκανε καταπληκτική εμφάνιση στο Ά ημίχρονο νικώντας με 0-3 τους νεοφώτιστους του Σπύρου Αντωνόπουλου. Τα γκολ των πράσινων της Βουπρασίας (που σίγουρα είχαν και τη σκέψη τους στο Μίκι Τσίρκοβιτς που ακόμα νοσηλεύεται) πέτυχαν οι Μπούνας, Ντοόμας και Γιώργος Πολίτης.
  • Στη Κάτω Αχαγιά η Αχαϊκή με πολλές απουσίες( Κανελλόπουλος, Μικελάτος,Γ. Σέρμπος) πραγματοποίησε μέτρια εμφάνιση γνωρίζοντας την ήττα με 0-1 από τον πολύ καλό Άρη Πατρών χάρις σε γκολ του Χουσελά στις καθυστερήσεις, ενώ οι ερυθρόλευκοι της Πλατείας Ελευθερίας είχαν και δοκάρι με τον Σιούφη.