Έσπασαν καρδιές στο Καναλάκι. Στο 97′ πήρε την άνοδο για Γ’ Εθνική ο Αχέρων

Συγκλονιστική εξέλιξη και χιτσκοκικό φινάλε είχε το μεγάλο παιχνίδι που έγινε χθες στο Καναλάκι όπου κρίνονταν η άνοδος στη Γ’ Εθνική.

Πάνω από 1000 φίλοι και των δύο ομάδων έμειναν καθηλωμένοι με το τέλος να μην προσφέρεται για καρδιακούς.

Ο Αχέρων Καναλακίου ανέβαινε στη Γ’ Εθνική με δύο αποτελέσματα νίκη ή Χ ενώ ή Πρέβεζα μόνο με το διπλό.

Δείτε τι απίστευτο έγινε: Προηγήθηκε ο Αχέρων με 1-0 στο 8′ με κεφαλιά του Τζίμα που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στην επανάληψη η Πρέβεζα αντέδρασε και ισοφάρισε στο 49′ με κεφαλιά του Ρούγκι. Μάλιστα έκανε ολική ανατροπή για το 1-2 στο 89′ με κεφαλιά του Ντέτσικα.

Και εκεί που όλα έδειχναν πως η Πρέβεζα ήταν μια ανάσα από τη Γ’ Εθνική, στο… έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων 97′ ο Ελέζι με πλασέ έκανε το 2-2 δίνοντας στον Αχέρων Καναλακίου το εισιτήριο ανόδου.

Όπως καταλαβαίνετε έγινε χαμός μετά, πολλή μεγάλη ένταση με τον διαιτητή να βγάζει…6 κόκκινες κάρτες με τις δύο ομάδες να τελειώνουν το ματς με 8 παίκτες…

Το φινάλε βρήκε του γηπεδούχους να ξεσπούν σε τελικά πανηγύρια και τους παίκτες της Πρέβεζας να μην πιστεύουν τι είχε συμβεί.