Α.Ο. Εικοσιμίας – Αχαϊκή (2-3) | 1η Αγωνιστική μπαράζ ανόδου για Γ΄Εθνική

Ισοβίτες, Αχαϊκή, 2016Με νίκη η Αχαϊκή στην Κεφαλονιά

Με νίκη ξεκίνησε τα μπαράζ η Αχαϊκή επικρατώντας με 3-2 στις Κεραμιές κόντρα στην Εικοσιμία. Μια νίκη που μπορεί να αποδειχτεί χρυσάφι στη συνέχεια των μπαράζ για την ομάδα του Μίλτου Γκόφα.

Τα καναρίνια άνοιξαν το σκορ στο 10′ με τον Καρρά μετά από ωραία προσπάθεια του Αγγελόπουλου. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με αμφισβητούμενο πέναλτι του Πολλάτου στο 41′ το οποίο κέρδισε ο Στεφανάτος. Ύστερα, η Αχαϊκή ξαναπήρε κεφάλι στο σκορ με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με σκόρερ τον Βαβάτσικο.

Στην επανάληψη ο Μαντάς πέτυχε το 1-3 στο 73′ κι εκεί το ματς διακόπηκε για 10′ λόγω επεισοδίων μεταξύ των φιλάθλων.

Όταν ξεκίνησε και πάλι το ματς οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-3 με τον Ντουκάϊ, χωρίς να αλλάξει κάτι μέχρι το τέλος του αγώνα.

Η Αχαϊκή θα μπορούσε να πετύχει και το 2-4 αλλά ο Καρράς έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι του Κουστουμπάρδη.