Α’ Ε.Π.Σ.Α Πανμοβριακός Ριόλου – Πήγασος 2-0 (φωτό)

Νέο ενδιαφέρον στη μάχη της κορυφής από σήμερα. Μετά την νίκη του Ριόλου με 2-0 κόντρα στον Πήγασο και την ήττα έκπληξη του Διαγόρα Βραχνεΐκων με 2-1 στο Αίγιο απο την Θύελλα, η διαφορά του Διαγόρα απο τον Ριόλο μειώθηκε στους τέσσερις βαθμούς. Και απομένουν άλλες 11 αγωνιστικές για το φινάλε του πρωταθλήματος, οπότε υπάρχει πολύ…«ψωμί» ακόμα.

Στον Ριόλο, ο Πανμοβριακός πήρε αυτό που ήθελε αν και δυσκολεύτηκε. Πέτυχε δύο γκολ στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης και κατέκτησε μια σπουδαία νίκη παίρνοντας και μια άτυπη ρεβάνς για την ήττα του πρώτου γύρου με 3-2.

Οι δύο ομάδες θα δώσουν νέο ραντεβού στο ίδιο γήπεδο την Τετάρτη το απόγευμα στον νοκ άουτ ημιτελικό κυπέλλου για μια θέση στον τελικό που θα διεξαχθεί στις 22 Μαρτίου.

Όσον αφορά το χθεσινό ματς, το Α’ ημίχρονο κύλησε στη μετριότητα χωρίς φάσεις στις δύο εστίες. Στην επανάληψη ο Πανμοβριακός του Άγγελου Κωσταντινόπουλου ανέβασε το ρυθμό του και πίεσε μετά το 60′. Άνοιξε το σκόρ στο 75′ με σούτ του Παπουτσή μετά το κόρνερ του Γραμματικόπουλου.
Στο 89′ και πάλι ο Παπουτσής διαμόρφωσε το 2-0.

Στο τέλος υπήρξε μικροένταση που ευτυχώς δεν είχε συνέχεια.