Α’ Ε.Π.Σ.Α Λέων Αλισσού – Πήγασος 1-3 (φωτό)

Σπουδαία εκτό έδρας νίκη πήρε ο Πήγασος μέσα στον Αλισσό με σκόρ 3-1, αποτέλεσμα το οποίο δυσκολεύει ακόμα πιο πολύ την προσπάθεια της ομάδας του Λάκη Στρατίκη να διεκδικήσει τημ παραμονή στην κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με τις καλύτερες προοπτικές ανοίγοντας το σκόρ στο 3′ με απευθείας χτύπημα φάουλ του Ξυπολιά. Στο 25′ μετά απο εκτέλεση φάουλ ο Γασπαρινάτος με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1. Στο 35′ σουτ του Τζίφα ασταθής απόκρουση του Βέρρα και απο κοντά ο Ραμόπουλος πέτυχε την ανατροπή γράφοντας το 1-2. Στο αμέσως επόμενο λεπτό φάουλ του σπεσιαλίστα Ξυπολιά η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Τρίγκα.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 58′, ο Ραμόπουλος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έγραψε το 1-3. Νωρίτερα στο 50′ ο Μπενέτος έχασε απίστευτη ευκαιρία να ισοφαρίσει αφού σούταρε άουτ σε κενό τέρμα, ενώ στο 62′ έχασε άλλη μια μεγάλη ευκαιρία.

Με λίγα λόγια, ο Αλισσός έκανε και έχανε τις ευκαιρίες ενώ ο ο Πήγασος ήταν αυτός που σημείωνε τα γκολ στο σημερινό μάτς.