Α’ Ε.Π.Σ.Α: Διαγόρας Βραχν. – Πανμοβριακός Ριόλου 3-2 (φωτό)

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με ένα βαθμό διαφορά απο τον Κεραυνό παρέμεινε ο Διαγόρας Βραχνεΐκων. Η ομάδα του Φίλιππου Σχοινά νίκησε με 3-2 στα Βραχνέϊκα τον σκληροτράχηλο Πανμοβριακό και εξακολουθεί να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 8′ με πλασέ του Ανδρεόπουλου μετά τη σέντρα του Αναγνώστου. Όμως οι κοκκινόμαυροι ισοφάρισαν στο 14′ με σουτ του Γραμματικόπουλου. Στο 36′ ο Ανδρεόπουλος και πάλι με ψηλοκρεμαστό σούτ έδωσε προβάδισμα με 2-1 στον Διαγόρα.

Στην επανάληψη ο Αποσκίτης με διπλή προσπάθεια έγραψε το 3-1 ενώ στη συνέχεια ο Μιχαηλίδης έχασε μεγάλη ευκαιρία. Έτσι λοιπόν αντί να γίνει το 4-1, έγινε στο 75′ το 3-2 και πάλι με τον Νίκο Γραμματικόπουλο με υπέροχη εκτέλεση φάουλ.

Μέχρι τις καθυστερήσεις δεν άλλαξε κάτι με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν μια μεγάλη νίκη επί ενός αξιόλογου αντιπάλου.