Α’ Ε.Π.Σ.Α: Άρης Πατρών – Λέων Αλισσού 0-1 (φωτό)

Έσπασαν καρδιές στο Da Luz της Οβρυάς, στο παιχνίδι του Άρη Πατρών με τον Λέοντα Αλισσού. Οι φιλοξενούμενοι ήθελαν μόνο νίκη για να κάνουν το πιο σημαντικό βήμα παραμονής, ενώ ο Άρης αδιάφορος βαθμολογικά έπαιζε για τους βαθμούς.

Τελικά μετά από ένα αμφίρροπο ματς, οι φιλοξενούμενοι του Λάκη Στρατίκη νίκησαν στα σημεία με 0-1 και αν νικήσουν και την τελευταία αγωνιστική στον Αλισσό την αδιάφορη βαθμολογικά Αναγέννηση παραμένουν στην κατηγορία.

Μετά από ένα άγονο Α’ ημίχρονο, στην επανάληψη ο Άρης στο 55′ έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ σε τετ α τετ του Παπαθωμά που έδιωξε ενστικτωδώς με τα πόδια ο γκολκίπερ Βέρρας. Τέσσερα λεπτά αργότερα στο 59′ ο Αλισσός πέτυχε το χρυσό όπως αποδείχτηκε γκολ με κεφαλιά του Ξυπολιά. Στη συνέχεια έχασε και μεγάλη ευκαιρία για το 0-2 ο Βλάντι.

Στο τελευταίο τέταρτο ο Άρης πίεσε ασφυκτικά την εστία του Βέρρα χάνοντας μεγάλη ευκαιρία στο 88′ με το Σούφη.

Το σφύριγμα της λήξης του πολύ καλού διαιτητή Καλύβα βρήκε τον Λέοντα να πανηγυρίζει αφού είναι μια ανάσα από την σωτηρία.

Δείτε τα όσα ενδιαφέροντα δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα ο τερματοφύλακας του Αλισσού Γιώργος Βέρρας.