Μπαράζ ανόδου Ηλείας: Δόξα Ν. Μανωλάδας – Νίκη Τραγανού 2-4 (βίντεο)

Στον τελικό των μπαράζ ανόδου της Ηλείας προκρίθηκε η Νίκη Τραγανού που νίκησε μετά από πολύ καλή εμφάνιση ειδικά στο Α’ ημίχρονο με 2-4 τη Δόξα στην Μανωλάδα.

Η Νίκη προκρίνονταν ακόμα και με ισοπαλία ενώ η Μανωλάδα του Γιώργου Λαγού ήθελε μόνο νίκη.
Καταιγιστική η ομάδα του Τραγανού στο Α’ ημίχρονο άνοιξε το σκορ μόλις στο 2′ με τον Καλογερόπουλο.

Στο 20′ ο Δούλος έκανε το 0-2 ενώ το 0-3 ήρθε στο 32′ με τον Γεωργιόπουλο και κάπου εκεί τελείωσαν όλα.

Η Μανωλάδα μείωσε λίγο πριν το τέλος του Α’ ημιχρόνου σε 1-3 στο 43′ με σκόρερ τον Μηλαδόπουλο.

Στην επανάληψη ο Δημητρόπουλος στο 57′ μείωσε σε 2-3 αλλά στο 77′ ο Γεωργιόπουλος και πάλι διαμόρφωσε το τελικό 2-4 για τους φιλοξενούμενους του Θοδωρή Λούρμπα.

Η Δόξα πάντως είχε και δύο δοκάρια στο Β’ ημίχρονο με τον Αυγερινό.