Αποκαρδιωτική η Αχαϊκή στην Τρίπολη (φωτό+βίντεο)

Παναρκαδικός - Αχαϊκή, 2016

Δεν κατάφερε η Αχαϊκή να πάρει ενα θετικό αποτέλεσμα στην Τρίπολη κόντρα στον Παναρκαδικό. Τα «καναρίνια» του Μίλτου Γκόφα ηττήθηκαν με 2-0 προβληματίζοντας για ακόμα μια φορά με την εμφάνιση τους.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά το ματς και είχαν δυο δοκάρια στα πρώτα λεπτά του ματς με τους Σαλαπάτα και Σταθουλόπουλο. Άνιοξαν το σκόρ στο 24′ όταν, μετά το κόρνερ του Παπουτσή, ο Χατζόπουλος με κεφαλιά νίκησε τον Δρακόπουλο.

Ένα λεπτό αργότερα ο Ραχίμ με διπλή προσπάθεια έγραψε το 2-0. Οι Αρκάδες που έδειξαν πολύ καλά στοιχεία έχασαν πολλές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ με τους Παπουτσή, Σαλαπάτα, Ραχίμ.

Η Αχαϊκή είχε μια ευκαιρία σε όλο το ματς με τον Αγγελόπουλο στο 80′. Απογοητευμένοι έφυγαν και οι 60 περίπου Αχαγιώτες που ακολούθησαν και υποστήριξαν τους κιτρινόμαυρους στην Τρίπολη.

Από το ματς σας παρουσιάζουμε βίντεο και φωτορεπορτάζ.

Η συνέχεια

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την Αχαϊκή είναι την προσεχή Κυριακή για το κύπελλο στη Χαλκίδα, ενώ ο Παναρκαδικός θα αγωνιστεί με τη Δόξα Μεγαλόπολης.