Α.Ο. Θήβα – Παναργειακός 2-2: Συναρπαστικό παιχνίδι, μοιρασμένοι βαθμοί

Θήβα, 2016

Πολύ ωραίο παιχνίδι παρακολούθησαν οι φίλαθλοι στο Δημοτικό Στάδιο Θήβας ανάμεσα στον ΑΟ Θήβα και τον Παναργειακό για το Πρωτάθλημα Γ’ Εθνικής. Το τελικό αποτέλεσμα έφερε τις δύο ομάδες ισόπαλες 2-2.

Το σκορ άνοιξε ο Παναργειακός με τον Καλογέρη στο 15′ με ενα δυνατό σουτ από 20 μέτρα 0-1, σκορ με το οποίο τελείωσε το Α’ ημίχρονο.

Στο Β’ ημίχρονο, η ομάδα της Θήβας πέρασε στην αντεπίθεση και κατάφερε δύο πολύ ωραία γκολ με τον Σπανό με κεφαλια στο 53′ και τον Κατσόγιαννη στο 55′, κι έτσι γύρισε το παιχνίδι και μπήκε μπροστά στο σκορ με 2-1.

Ο Παναργειακός δεν κλείστηκε, πάλαιψε το παιχνίδι, βγήκε στην κόντρα και με ένα πολύ ωραίο γκολ του Μάριου Αγγελόπουλου στο 69′ ισοφαρισε σε 2-2 παίρνοντας ένα πολύτιμο βαθμό στη Θήβα.

Το παιχνίδι ήταν χορταστικό με πολλές ευκαιρίες για τις δύο ομάδες και είχε πολύ ενδιαφέρουσα εξέλιξη για παιχνίδι Γ’ Εθνικής.

Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο Νταουλας Φώτης του Συνδέσμου Αθήνας και βοηθοί ο Λιαμποτης Μαρίνος και ο Κασιμάτης Αντώνης.

ΑΟ Θήβα [ Λαμπρου Γιωργος ]
Μονος , Κουτσουμπας [ 36 λ.τ Σπανος ] Τσατσαρωνης , Ευθυμιου , Ευσταθιου , Μαυροπουλος
Αργυριου , Δεδες , Μπεκα [ 60′ Γεωργιου Π.] Τσομπανης [73′ Μεταξουλης] Κατσογιαννης

Παναργειακός [ Κουρος Λουκας ]
Σαχσανιδης , Πολιανιδης , Μηλιωτης , Γκαμπριτς , Φιλης , Λουτσι , Αγγελοπουλος Χαριτος , Φωκλιδης [ 65′ Ανδριοπουλος ] Καλογερης [85′ Σιατρας ] Καρελης [58′ Ζαχαρακης ]

Συντεντεύξεις

Λάμπρου Γιώργος: Κάνουμε μεγάλη προσπάθεια με τους ποδοσφαιριστές μου να έχουμε σταθερή πορεία, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τις προσπάθειες τους. Οι φίλοι της ομάδας πρέπει να έχουν υπομονή, είμαστε νέα ομάδα στην κατηγορία και χρειαζόμαστε χρόνο προσαρμογής.

Κουρος Λουκας: Είμαι ευχαριστημένος από το παιχνίδι των ποδοσφαιριστών μου. Φεύγουμε απο τη Θήβα με ένα πολύτιμο βαθμό που θα βοηθήσει στη συνέχεια του πρωταθλήματος απέναντι σε μια πολύ καλή και μαχητική ομάδα.